Wpis z mikrobloga

No to bardzo krótka i szybka aktualizacja #chilizgobim

Tak wyglądają obecnie roślinki, które były wysiane w pierwszym rzucie. Nie są doświetlane - świeci im tylko słoneczko, które dociera na ich parapet.

Rośliny z drugiego rzutu (w tym te wspomagane lampką) są o wiele mniejsze - etap pierwszych liści właściwych.
Kilka siewek także padło - były za małe podczas przesadzania, a zależało mi, żeby wszystko rozpikować w dwa weekendy. Mój błąd. Stan żywych roślin to teraz około 388. ¯\_(ツ)_/¯

Jeżeli ktoś chce jeszcze w tym sezonie porwać się na uprawę to powoli zamyka się okno na wysiew do uprawy wewnątrz mieszkania - wysiewając teraz owoce będzie się zbierać w październiku/listopadzie. Jak ktoś chce jeszcze startować to powinien się śpieszyć.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #warzywa #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ogrod #ogrodnictwo #hobby #zainteresowania #ostrezarcie #growlog #rosliny
gobi12 - No to bardzo krótka i szybka aktualizacja #chilizgobim 

Tak wyglądają obe...

źródło: comment_TmiADK3JO5hnntI9mUeRTW33xvq42MP9.jpg

Pobierz
  • 7
@gobi12: ja wczoraj i dzisiaj przesadzałem do pięćsetek, niestety żadne jobito nie skiełkowało, ale świat się na tym sezonie nie kończy :D te powyciągane zrobiłem jak radziłeś (w większości przypadków pozbyłem się liścieni) i mam nadzieję że teraz będzie bardzo dużo słońca, bo już nie mam w co je przesadzać :D Ogólnie już na tym etapie wiem co nie zagrało i co mogłem zrobić lepiej, a więc na koniec sezonu podzielę
@JachuPL: Szkoda Jobito :/ Jak nie chce ci się tworzyć swojego taga to wrzuć co jakiś czas fotkę na #chilihead to sobie będą mogły Mirki obejrzeć i porównać do swoich upraw. Ja do Rocoto to od lat nie mam ani ręki, ani od pewnego czasu już cierpliwości.
@Lrrr: Zależy od tego czy będę miał nadmiar. Jeżeli tak to część, której mi nie rozbiorą znajomi pójdzie na rozprzedaż. Ale całkiem sporo osób się pyta, więc zastanawiam się czy nie zrobić jakiejś listy chętnych ;D