Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #januszebiznesu #bezwypadkowe
Osoba którą znam umieściła w serwisie allegro na sprzedaż swój wątpliwej jakości samochód. Jakimś dziwnym trafem zapomniała napisać, że auto ponad rok temu było całkiem nieźle rozwalone. Nie lubię cwaniactwa, więc zamieszczam tutaj ogłoszenie wraz ze zdjęciami powypadkowymi.
https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-bravo-ii-1-9-td-multijet-120-km-2007-7873199058?fbclid=IwAR2D_0m6JzCga1FamDzfcbKisuTVi9xnflYmaPjoDWt27eaPXWBqZCECFbw
Pobierz
źródło: comment_BAmU0OUkSjJCEGmFzeI4GZLLKb0Kywfh.jpg
  • 42
@mirek1454: ale w ogłoszeniu nie ma nic o bezwypadkowości... a uderzenie wygląda nieźle, ale CHYBA nawet poduszki nie strzeliły? więc nie ma tragedii, ale w sumie ja tam się na używanych nie znam ¯\_(ツ)_/¯.

Jakby dał zdjęcie, opisał co robił, co wymienił to pewnie nikt by nie kupił, bo wypadkowy i się psuje - tak działa ten zrąbany rynek i na razie nic się nie zmieni. Check może się palić, może
@Student_AWAS: Ja starałbym się podchodzić do sprawy uczciwie, a typ za powypadkowe auto chce brać kasę, jak za auto w bardzo dobrym stanie z tego rocznika
Poduszki w autach starszych niż 10 lat już raczej nie strzelają ;p
@mirek1454: wiesz, może napomni o tym w rozmowie z potencjonalnym kupującym ¯\_(ツ)_/¯ - a jeżeli nie, to cóż - nie takie ulepy ludzie kupują, bo - patrz mój post. Glinka, polerka, wosk, pranie tapicerki i auto będzie gain neue - wiem, że to patologia, ale tak to wygląda. Winni są trochę sami klienci, którzy wymagają perełek od 10 letnich aut z przebiegami po 300-400K (oczywiście skręconymi), oczywiśćei (do niedawno) auto musiało
@Student_AWAS: Może wspomni, może nie wspomni. Wg mnie informacja powinna być zamieszczona w ogłoszeniu.
Zdaję sobie sprawę, że polski rynek aut używanych to patologia i bez kogoś, kto się zna to można na samochody co najwyżej popatrzeć, a nie kupować. Zwykle nabywasz kota w worku i rzucasz kostką ile dorzucić do przebiegu żeby był realny. Czemu nie możemy żyć w normalnym państwie bez przekrętów na każdym kroku... :(
@mirek1454: jak jak sprzedaję auto to zawsze piszę, że nie wiem czy jest bezwypadkiem itp, to samo z przebiegiem, piszę że taki jest na zegarach ale jego oryginalnosci nie potwierdzam. Dluzej sprzedaje się auto ale przynajmniej mam czyste sumienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) VIN i niech sobie rozkodowują
@Student_AWAS: Akurat DPF to najgorsze co może być. Teraz jeszcze do benzyn GPF... A hybryda nadal w trasie wypada gorzej niż diesel. Lubie te auta hybrydowe itp, ale one tylko do miasta. Polacy nie umieją kupić diesla i tyle. zawsze te 2k trza mieć w razie w jak nie jest się go pewnym. Samo turbo regen plus wyjecie i wsadzenie to jakieś 1400-1500zł
Ja starałbym się podchodzić do sprawy uczciwie, a typ za powypadkowe auto chce brać kasę, jak za auto w bardzo dobrym stanie z tego rocznika


@mirek1454: idź zajrzyj do tych innych aut w bardzo dobrym stanie z tego rocznika, niejedno było walone jak dzikie. Temu na zdjęciu niewiele jest, pognieciona maska, pas przedni, lampy, nadkola i zderzak. W ogłoszeniu w dodatku wprost napisane jest, że auto jest po naprawie blacharsko-lakierniczej. Kręcisz