Wpis z mikrobloga

ITT: najlepsze nazwy kucowskich filmików z Ozjaszem, AlkoStachem, Bekowiczem i innymi liderami opinii wśród korwinoidów

Jako, że wstałem godzinę za szybko (nie wiem jak to się stało xD) to oglądam sobie jewtuba, a tam takie kwiatki mi wyskakują. xD

Może uda się rozpocząć całkiem zabawną nitkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaczynam z grubej rury.

_**Stanisław Michalkiewicz spuszcza intelektualny WPIE*DOL bolszewickim hordom**_

#polityka #korwin #wolnosc #konfederacja #jkm #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkorwina
MackLanegan - ITT: najlepsze nazwy kucowskich filmików z Ozjaszem, AlkoStachem, Bekow...
  • 30
@Cooldawg Ho ho, ale zarobiłem prztyczka w nos ( ͡º ͜ʖ͡º) Sam kiedyś się jarałem takimi filmikami i uważałem się za prawaka. Ba, moje prawackie wysrywy sprzed kilku lat nadal gdzieś wiszą na wypoku xD. Po prostu z takiej prostackiej i ksenofobicznej wizji świata się z wiekiem wyrasta. O ile nie ma się zakutego łba i dopuszcza się do głowy informacje.
@GrammarNazi: To super, ja kiedyś uważałem się za lewaka (chociaż jeszcze taka nomenklatura nie była używana). Ale nigdy nie byłem na tyle butny, żeby o logicznych argumentach powiedzieć, że to głupoty tylko dlatego, że mnie to rani xD Z socjalizmu wyrosłem w momencie, kiedy założyłem rodzinę i własny biznes, gdzie ten socjalizm instytucjonalny na każdym kroku szuka okazji, żeby mnie zgnoić.
@Cooldawg Gospodarcze czy społeczne? No najbardziej popularnym wśród prawicowców jest chociażby to, że homoseksualizm to choroba. A jeśli chodzi o gospodarcze to taki Korwin strasznie sprawę upraszcza. W tej sferze nie mam jakichś twardych lewicowych poglądów. Bliżej mi do lewicowych, ale też na gospodarce się tak nie znam, więc nie upieram się przy swoim zdaniu.
@GrammarNazi: Nie wiedziałem, że to mityczne 'prawactwo' ma jeden program i poglądy społeczno-gospodarcze. Odnieś się do argumentu Michalkiewicza nt. mowy nienawiści jako niebezpiecznego kierunku blokowania wolności słowa.
@Cooldawg Nie ma w 100% jednolitego, tak jak i lewactwo, ale dlatego o kimś się mówi prawicowiec a o kimś lewicowiec bo przecież ma spójny pogląd na wiele spraw gospodarczych i społecznych. Michalkiewicz porównuje walkę z mowa nienawisci do cenzury w ZSRR, a tymczasem mowa nienawisci jest szkodliwa, bo wyklucza pewne grupy społeczne. Najkrócej można powiedzieć, że nie powinno być tolerancji dla braku tolerancji. Mowę nienawiści powinno się zwalczać, bo np. zwroty
@GrammarNazi: Nie uważasz, że jest to niebezpieczny precedens w momencie, kiedy polityczny wiatr zawieje w drugim kierunku i wolność zostanie ograniczona tobie?

Uważasz, że można ograniczać wolność słowa komuś, kto cię nie lubi? A jeśli, weźmy taki PiS, mową nienawiści nazwie mówienie o swojej odmiennej seksualności, to co wtedy?

Wg ciebie twoja racja jest obiektywną prawdą, a racja prawaka jest tylko jego subiektywnym urojeniem? Skąd wiesz, że ty masz rację?
@Cooldawg Nikt nie chce przecież wprowadzać tego o czym piszesz, to już jest czyste czarnowidztwo i gdybanie. Dlatego pisałem, że trudno o logikę, kiedy Michalkiewicz swoje wywodu opiera na swoich przypuszczenia i lękach. Nie rozmawia o faktach, tylko jakichś strasznie daleko idących i mglistych wizjach. Propagowanie ideologii totalitarnych jest dziś prawnie karane, a nikt przecież (no może poza neonazistami) nie uważa że jego to ogranicza.
@GrammarNazi: Musisz dobrze znać autorów tego projektu, skoro masz taką pewność co chcą a czego nie chcą wprowadzić. Michalkiewicz opiera się na doświadczeniu z historii, a nie na przypuszczeniach. Cenzura w ZSRR nie jest daleko idącą mglistą wizją, ale faktem, który doświadczyło wielu ludzi myślących inaczej niż zakładano. Do jego upadku nie doprowadziło wprowadzanie nowych zakazów ale właśnie m.in. wolności słowa, którą teraz spowrotem chce się ograniczyć. Przecież istnieją już instrumenty
@Cooldawg Tyle, że te przykłady są nietrafione. Ideologie totalitarne jawnie zwalczaly swoich przeciwników i porównanie Unii Europejskiej do ZSRR jest zupełnie chybione. UE opiera się na demokracji i dba o demokrację. UE jest dobrowolnym związkiem państw do którego kraje z własnej woli przystąpiły i jak zechcą mogą wystąpić (jak Wielka Brytania), to całkowicie inne twory i nie ma sensu ich porównywać, bo nie mają cech wspólnych poza tym, że zrzeszaja różne kraje,
@GrammarNazi: a czy przeciwnikiem obecnego systemu nie jest tzw. Prawactwo? Czy nie zwalcza się go właśnie takimi zakazami? Porównanie jest właściwe, tylko trzeba sobie podmienić strony barykady.

Poza tym nikt nie twierdzi że mowa nienawiści jest dobra. Ja mówię jedynie, że tworzy niebezpieczny precedens i kolejne ograniczenie.