Wpis z mikrobloga

@fordomaniak: niedaleko w krzaczorach są ruiny cerkwi w Kniaziach, i linia umocnień ze srednio zachowanymi bunkrami, byłem akurat tam kilka lat temu i uważam to za niewykorzystany potencjał, może teraz jest inaczej. Co do Bełżca to nie specjalnie mi się spodobał, w sumie byłem tylko na tym ogromnym pomniku wtedy, ale takie miejsca mnie nie interesują.
@lluukkaasszz: Bełza - nie Bełżca. Z Budynina już go fajnie widać a rowerem objechałem już ukraińską część grzędy sokalskiej. Zdjęcie pochodzi z wnętrza kościoła w Waręża który widać z PL. Cerkiew w Kniaziach brała udział w nagrywaniu do filmu Zimna Wojna gdzie nawet główna bohaterka mówi że pochodzi z Tomaszowa. Kniazie staramy się rozreklamować korzystając z szumu wokół filmu. Na Przeciwko Wyżłowa za granicą jest ciekawy kościółek z historią w Leszczkowie.
@fordomaniak: myślałem że się przejęzyczyłeś, ale ok, mój błąd przepraszam ;) osobiście uważam reklamowanie takich miejsc jak np Kniazie to trochę jak wydawanie na nich wyroków śmierci, bo jeżeli dużo osób dowie się o tym miejscu to równie dużo przyjedzie i zadepcze to miejsce. Pamiętam że nawet lokalsi nie potrafili mi wytłumaczyć lokalizacji tych ruin za bardzo. Gdyby to było popularne, to obok stanęłaby budka z hotdogami, zamiast fantastycznego przeciskania się
@lluukkaasszz: w 100% się zgodzę, nawet drzewa na kopule cerkwi muszą tam zostać dla klimatu jednak sam cmentarz został wysprzątany z krzaków, teren będzie ogrodzony i jest wyrównany w okolicy cerkwi tak więc jest bardziej dostępna ale nie naruszona. Dalej przyjeżdżają turyści i robią piękne zdjęcia. Tyle albo aż tyle. Teraz w Marcu organizujemy wieczór poetycki dot. książki "Sen na Kniaziach".