Wpis z mikrobloga

@adriszy: @lukaszmarynczak: nocowaliśmy w Kryłowie na polu namiotowym. Właściciel mówił, żebyśmy dali znać straży granicznej, że planujemy pałętać się blisko granicy. Wiecie, żeby nie wzięli nas za uchodźców :P

W Wyżłowie spotkaliśmy gospodarza jednego z domostw. Byłam w lekkim szoku jak zobaczyłam na tym odludziu, na tym końcu świata zadbany ogródek. Strzeliliśmy sobie pogawędkę z przemiłym panem, który na co dzień mieszka w Tomaszowie, ale to pod granicą jest jego
faramka - @adriszy: @lukaszmarynczak: nocowaliśmy w Kryłowie na polu namiotowym. Właś...

źródło: comment_fWtJ2jAISiDjXSjjqnXBB7lDtZC4NEbI.jpg

Pobierz
@lukaszmarynczak: ziemia lubaczowska jest nieco poza moimi zainteresowaniami geograficzno-historycznymi, wszystko jak dotąd ogranicza się stricte do lubelszczyzny z uwagi na powiązania rodzinne, ale to nie reguła. Natomiast inną interesującą rzeczą są stare mapy historyczne z okresu II Wojny Światowej, I Wojny Światowej oraz okresów wcześniejszych. Pokazują te mapy folwarki, ówczesne linie kolejowe i inne perełki historyczne. Teraz gdzieś linki pogubiłem, ale jest to równie interesujące dla mnie, co wizyta na cmentarzu
wszystko jak dotąd ogranicza się stricte do lubelszczyzny z uwagi na powiązania rodzinne


@lluukkaasszz: do niedawna miałem podobnie ale od kilku lat zacząłem krążyć po dalszych okolicach (od Janowa Lubelskiego po Dołhobyczów :) )

okolice gminy Ulhówek

jakbyś kiedyś znalazł te linki to daj mi znać bo te okolice szczególnie mnie interesują :)