Wpis z mikrobloga

@epll: Nie wiem czemu jesteś tak nastawiony antyłódzko i pro warszawsko ale niestety różnice są niewielkie a koszty życia nieporównywalne. W Łodzi wynajmiesz mieszkanie w niezłej okolicy za 1500 zł a tam za tyle dostaniesz może pokój. Z pracą w Łodzi też nie ma problemów i faktycznie w IT i magazynach można przebierać ale bez problemu znajdziesz w logistyce, w handlu, bardzo poszukiwani są technicy do przeróżnych maszyn. Nie mamy się
  • Odpowiedz
@epll: Komunikacja miejska jest może trochę lepsza ale korki większe i to od samego zjazdu z autostrady, z miejscami paringowymi jeszcze gorzej. Nasz zdit niestety jest tragiczny ale poza metrem tam też nie jest różowo.
A w to 60% pensji za bardzo nie wierzę, może być taki pojedyńczy przypadek ale pensje tam są niewiele większe a w popularniejszych zawodach takie same co w połączeniu z ich cenami ogólnie daje gorsze życie
  • Odpowiedz
@epll: Jemu nie odpisuję bo mnie ma czarnolisto ale tak z ciekawości bo ostatnio sam porównywałem

Porównywalne kawalerki w dobrych lokalizacjach w Łodzi 1500-1600, w Warszawie 2100-2200.
Przy 2 osobach to po 300zł więcej. Pensje jednak są wyższe znacznie.

Chociaż żeby nie było tych posad nieźle płatnych i tak jest w Łodzi teraz znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu, i grono osób którym taka migracja się średnio opłaca tak samo
  • Odpowiedz