Wpis z mikrobloga

te wojny o religię HRE dobrze działają? wydaje sie ze panstwa wybieraja losowe strony
często widzę że dołączają do nich rosja czy osmani, a kraje katolickie dołączają do strony protestantów i odwrotnie

a cesarz po wygraniu wojny po stronie katolików przeszedł na protestantyzm jak tylko przestał być cesarzem¯\_(ツ)_/¯
jaki w tym sens?

ja przeszedłem z powrotem na katolicyzm bo chciałem zostać elektorem, a zamiast tego zostałem cesarzem, bo zostało łącznie 4 państwa katolickie, a przypomnę, że to ta religia wygrała
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
@guest: ja zawsze złą wybieram ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ciong_Le_Mao: a ok, nie znam dobrze historii, jednak dobrze działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co się stanie jak wygrał katolicyzm i nie zostanie żaden katolicki kraj? ostatecznie pewnie wybiorą kogoś spoza na cesarza, ale w końcu się skończą elektorzy, tym bardziej że to dość małe kraje
  • Odpowiedz
Ultrakatolicka Francja


@Ciong_Le_Mao: Co prawda używano określenia "Pierwsza córa Kościoła", ale "ultrakatolicka" raczej nie pasuje. Francja w polityce religią się raczej szczególnie nie kierowała (no może z wyjątkiem jakiegoś głębokiego średniowiecza - patrz Ludwik IX Święty), a wojna trzydziestoletnia nie jest jakimś pojedynczym wyjątkiem. Był chociażby sojusz z Turkami, a wcześniej zlikwidowanie templariuszy.

@wewerwe-sdfsdfsdf: Co to znaczy czy "dobrze działają"? Bugów nie ma - tak w grze ma być, a
  • Odpowiedz
@Ciong_Le_Mao: @wewerwe-sdfsdfsdf: Brak kandydata na cesarza jest mało prawdopodobny, bo cesarza można wybrać spoza HRE (i nie jest to jakaś ostateczność, raptem -50 kary do wyboru, gdy np. za małe państwo w HRE tez ma karę, -25, różnicę spokojnie można przebić dip repem, legitymizacją i prestiżem, a tym bardziej sojuszami i mariażami). Ciekawsza jest kwestia tego co się stanie, gdy ostatni elektor zostanie nawrócony (choć z tym nie jestem pewien,
  • Odpowiedz