Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@samo_zuo: za lidlem na Kocmyrzowskiej stalowa konstrukcja mostu nad Dłubnią, kładka przy Wańkowicza stoi na przyczółkach dawnego mostu, trasa tramwajowa do Wzgórz Krzeslawickich pokonuje duża obwodnicę i ulice Łowińskiego po starych wiaduktach kocmyrzowki (stąd zwężenia do jednego toru), wskaźnik w6 w krzakach przy JP2.

@DerMirker: obok galerii nie ma już szyn. Wykopane lata temu.
@Ziner: @DerMirker: Jeszcze nie wiem czy to są szyny tej linii, czy jakiejś bocznicy, ale na Grzegórzeckiej, na tej części równoległej do Al. Pokoju za błękitkiem, w bruku na parkingu są szyny kolejowe.

A przy Macu na Czyżynach, to oprócz krzyża elegancko widać gdzie biegły szyny, bo jest zachowany fragment nasypu kolejowego.

No i oczywiście przy wjeździe na cmentarz w Grębałowie jest reszta torów "Kocmyrzówki" już chyba ostatnia zachowana (możliwe,
@DerMirker: A taki tam lekki kryzys tożsamości na tym portalu miałem, ale uznałem, że jednak jest tu trochę ciekawych wpisów/ludzi/tagów i szkoda to stracić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak właśnie podejrzewałem jakąś bocznicę, ale dość spory kawałek się ich tam zachował.