Wpis z mikrobloga

@wonix09: wtf!
Co za głupota. Rodzice czasem zapominają, że dzieci to też ludzie. Może nie mówią, ale rozumieją, co się dzieje wokół. Nie wiem, czemu ma służyć ośmieszanie dzieci w ten sposób.
@acidd a ja bym chętnie wzięła takiego rodzica, przywiązała do krzesła i rzucała wszystkim, co jest w lodówce. Nie tylko serem. A! I koniecznie trzeba to nagrać i wrzucić do sieci. Jak tak można? W czasach kiedy klapsy są raczej zakazane, rzucanie serem jest już ok? Ale chyba w złym miejscu to wrzuciłam. Albo mogłam otagować to jako #heheszki
i nie - nie będą miały traumy :P dzieci szybko wybaczają i zapominają


@acidd: To są przekonania dorosłych, że dzieci zapominają.
Trochę drastyczny przykład: niemowlęta, które doświadczały przemocy albo były świadkami przemocy, pamiętają i mają traumę. Mogę podsunąc stosowny artykuł.

Oczywiście, ze rzucanie serem nie jest jak bicie, ale kurde, dorosłemu się tak nie robi, więc czemu ma się robić dzieciom?
@wonix09: oeeessssuuuuu nie przesadzaj :D po pierwsze te dzieci nie są przywiązane tylko siedzą w krzesełkach.
I tak - w czasach kiedy klapsy są zakazane to nam rodzicom sadystom zostało tylko obrzucanie naszych pociech serem. Jak zmienią prawo to się dostosuję.
@asique: of kors dawno temu dorośli myśleli, że dzieciom nie trzeba dawać znieczulenia podczas operacji (czujesz?!) i to było barbarzyństwo. Ale nie porównujmy jednorazowego rzucenia kawałkiem sera na małego bąbla w komfortowych domowych warunkach do grubszych akcji.
of kors dawno temu dorośli myśleli, że dzieciom nie trzeba dawać znieczulenia podczas operacji (czujesz?!)


@acidd: tak, czuję, bo czytałam. I nie tak dawno temu - operacje bez znieczulenia przeprowadzano do lat 80 dwudziestego wieku.
Mimo wszystko, gdyby ktoś we mnie rzucał serem a ja nie mogłabym nic z tym zrobić, to jednak trochę niefair. Dzieci sa bardziej świadome niż nam się wydaje.
A kolejną sprawą jest nagrywanie i wrzucanie do