Wpis z mikrobloga

Motoryzacyjne świry, pomóżcie mi w wyborze opon letnich, gdyż moje obecne zakończyły swoje wyboiste żyćko. Samochód to Audi A5 170KM z 2012 roku. Obecnie posiadam Bridgestone RE050A, lecz nie jestem z nich do końca zadowolony - niby mają homologację Audi, jednak wydają mi się głośne (w końcu etykieta podaje 71dB) oraz nieekonomiczne w użytkowaniu, chociaż może to być spowodowane właśnie zużyciem. Obecnie zastanawiam się nad:

Michelin Primacy 4
Michelin Primacy 3
Bridgestone Turanza T005
Dunlop SP SportMaxx RT
Dunlop SP Sport Bluresponse
Pirelli P7 Cinturato Blue
Goodyear Efficientgrip Performance

Dodam, że auto głównie użytkowane jest w ruchu miejskim oraz dwa razy na tydzień ma autostradowe wypady.
Jakie jest zdanie ekspertów?

#opony #motoryzacja #samochody #kiciochpyta

Który rodzaj opon wybrać?

  • Michelin Primacy 4 7.1% (3)
  • Michelin Primacy 3 4.8% (2)
  • Bridgestone Turanza T005 11.9% (5)
  • Dunlop SP SportMaxx RT 7.1% (3)
  • Dunlop SP Sport Bluresponse 16.7% (7)
  • Pirelli P7 Cinturato Blue 2.4% (1)
  • Goodyear Efficientgrip Performance 23.8% (10)
  • Dorobił się, złodziej! 26.2% (11)

Oddanych głosów: 42

  • 13
@Bestiariusz nie napisales jaki rozmiar.

Ja bym bral jakiegos michelina albo bridgea.
Ew. cos z conti.
Nie pchal bym sie w dunlopy ani good yeary.

ContiPremiumContact 5 lub ContiSportContact 5 polecam (zalezy właśnie od rozmiaru).
@Bestiariusz: po pierwsze, obczaj konkurencję, jak już się zdecydujesz, zrobię darmową reklamę, ale co tam... Sam się przekonałem że można też dobrze i taniej, sklepopon.com

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/fulda-sportcontrol-2-225-50-r17-98-y-xlfr-96828

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/dunlop-sp-sport-maxx-rt-2-225-50-r17-98-y-xlfr-84575

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/dunlop-sp-sport-bluresponse-225-50-r17-98-w-xl-60797

A ja doradze trochę sam inaczej, bo A5 to fajne auto, sam się do polifta przymierzałem przez chwilę, z tym że w mojej opinii opony na wyrost. To nie A8 i przy 170ps nie potrzebne opony z segmentu 500-800zl, sprawdź opinie, poczytaj, ja
@Bestiariusz: Mój tata miał u siebie potenzy RE050A i po zmiania na dunlopy sport maxxy było drastycznie lepiej pod względem prowadzenia.
Ja mogę polecić jeszcze Contisportcontact 5, mam u siebie i jestem bardzo zadowolony, trochę się nie mogę doczekać aż zmienię zimówki z powrotem na letnie.
@h080rg nizsza polka to nokian jakis, moze cooper.. Saetta tez ponoc ok (wloska marka z grypy bridgest tylko szybko gubi bieznik. Ale cena przystepna. Debica tez nie jest najgorsza patrzac przez pryzmat ceny.

Wyzsza polka to conti. Moze jakis bridgestone z serii ecopia.

Odradzam dunlopy i good yeary.

Reszta nalezy do Ciebie.

Protip: nie wierz naklejkom na oponach.
Nie wiadomo w co wierzyć - naklejkom nie ufać, testy sponsorowane, oceny i opinie wykupione, tylko wykop mi został ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tej pory miałem letnie Continetale i bardze je sobie chwaliłem (m.in. za świetne trzymanie w zakręcie), ale np. zimówki kupiłem w jakiejś promocji Dunlop SP Winter Sport 4D i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Możesz powiedzieć dlaczego odradzasz Dunlopy i Goodyeary?

A