Wpis z mikrobloga

Wpływ wysokich technologii na rozwój poznawczy dzieci

https://www.wykop.pl/link/4835641/wplyw-wysokich-technologii-na-rozwoj-poznawczy-dzieci/

Drastycznie wzrasta liczba dzieci z zaburzeniami mowy, koncentracji, problemami z nauką i agresją. W Polsce ponad 40% rocznych i dwuletnich dzieci korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy telefony, wśród nich co trzecie korzysta z nich niemal codziennie. Pani prof. porusza ten problem w swoim nowym artykule.

Kilka słów od siebie: Moja córka ma 2 lata telefonu w ręku nigdy nie miała - tak, żeby się bawić - bajki też jeszcze żadnej nie widziała. Rozwija się fantastycznie, mówi o wiele lepiej niż rówieśnicy, zresztą niektórzy jeszcze nie mówią XD. Ale za to, jak na tablecie wszystko umi - informatyk z niego będzie XXXXXD

#polska #technologia #dzieci #wychowanie #rodzina #psychologia #mikroreklama #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - Wpływ wysokich technologii na rozwój poznawczy dzieci

https://www.wykop.pl...

źródło: comment_FvQNaBsqlcYpMpUiwGVALlbT7jaKsu3C.jpg

Pobierz
  • 9
ale dziecko nie skończyło roku, już własny tablet miało...


@pogop: w szpitalu widziałam dziecko - niemowlę około 2 miesięcy. Leżało w foteliku samochodowym i ponieważ płakało, to mama trzymała przed nim telefon, żeby sobie oglądało.
Kilka słów od siebie: Moja córka ma 2 lata telefonu w ręku nigdy nie miała - tak, żeby się bawić - bajki też jeszcze żadnej nie widziała. Rozwija się fantastycznie, mówi o wiele lepiej niż rówieśnicy, zresztą niektórzy jeszcze nie mówią XD. Ale za to, jak na tablecie wszystko umi - informatyk z niego będzie XXXXXD


@pogop: Kurde ale to nie jest tak że wszystkie dwulatki już super mówią. Przecież każde
@CudMalina: sama słaba XD dopiero teraz się mówi o różnicach w tempie rozwoju, gdy jedne dzieci są wychowywane dobrze inne gorzej, a większość #!$%@?. Ci ostatni rzadko widzą problem i raczej nie są klientami mojej żony. No chyba, że dziecko ma już 5 lat i nadal nie mówi XD Gdy tacy ludzie słyszą, że po pierwsze zabrać tablet, to reagują jak na herezje XD reasumując tempo rozwoju głównie zależy od #!$%@?ści