Wpis z mikrobloga

@szumek: Ten program to badziewie, narobi tylko szkody na moim dysku.

Tu nie chodzi o odzyskanie samych danych, a o przypisanie nośnika by był wykrywalny przez system
@kiera1: Przede wszystkim co to znaczy "przestał działać" - Nie możesz wejść, nie masz do niego dostępu czy po prostu jest wyświetlany w zarządzaniu dyskami a nie ma go w "mój komputer"
@yorimo: Jest widoczny w zarządzaniu dyskami, a nie "w mój komputer". Inaczej mówiąc, nie mam do niego dostępu.

Nie da się oznaczyć partycji jako aktywną, w tym tkwi problem
@kiera1: Przecież wygląda na sformatowaną ta 55GB... Tutaj to pewnie jakieś klonowanie najpierw i próbować się z tym bawić na kopii. Kopii zapasowej ważnych danych nie masz? Niemożliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kiera1: Spróbuj odpalić cmd jako admin i aktywować ją ręcznie wpisując diskpart -> list disk -> select disk n ( gdzie n to numer dysku. Domyślnie dla jednego dysku jest 0 ) -> list partition -> select partion n ( n to numer partycji) -> inactive
@kiera1: Jaki komunikat się pojawia i sprawdź też w logach systemowych (komputer -> zarządzaj-> podgląd zdarzeń-> system) może jest jakiś istotny kod błędu dot. aktywacji partycji
@kiera1 nie pamietam nazw ale sa programy co wyszukuja potencjalne partycje na dysku i pozniej odzyskuja dane. Ale bawilem sie tym dobre 5 lat temu.
@dmde: Do tego używam tylko jednego narzędzia - TestDisk.

Ale już doszedłem, że dysk twardy wysiada. Teraz nawet rozruch systemu nie działa.
@kiera1 pewnie sformatowałeś jakąś małą partycje ok 100mb, i potem ta właściwa znikła. Niestety bez odzyskiwania danych się nie obejdzie