Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim! Chcę sobie zrobić najazdy i szukam informacji o kącie natarcia dla różnych samochodów żeby się później nie okazało że za strome najazdy zrobiłem. Znacie może jakąś stronę gdzie mógłbym znaleźć takie info? Do tej pory zmierzyłem Citroena C2 VTS (16stopni) i BMW z4 (prawie 20 stopni). Przydała by sie informacja dla aut z długim i niskim nosem (jak Passerati B6 lub B7 etc.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #kiciochpyta #pytanie
  • 10
@CSIMotors to zrób po prostu takie jak ze zdjęcia tylko zamiast szczebli daj blachę odpowiednią, w połowie najazdu zrób szczelinę na dechę 30mm która będzie przedłużeniem najazdu dla niskich aut, decha niech będzie długości najazdu, nawet niskie auta wjadą na to
@CSIMotors: smieszkuje sobie. A na poważnie, to może warto pomyśleć o regulowanym kącie nachylenia. Regulacja wysokości na zasadzie śruby wkrecanej w rurkę z kilkoma otworami (coś jak kierownica w hulajnodze). I całkiem bez śmieszkowania pod to już można podłożyć lewarki i podnosić auto na odpowiednią wysokość, żeby najazd nie był za długi. Jeśli chcesz, to mogę zrobić Ci model CAD takiego rozwiązania (oczywiście uproszczony) w okolicach czwartku/ piatku.
@Kwasnytoja: cześć, sorry że tak późno odpisuje ale wcześniej nie zauważyłem Twojego komentarza. Dzięki za ofertę. Najazdy już zrobiłem na 15° - całkiem dają rade. Wracając do CAD'a - w czym rysujesz? Zawodowo CADzisz?
@CSIMotors: bawię się trochę inventorem, do zawodostwa jeszcze mi daleko, ale takie proste modele jestem w stanie wykonać. Jakby się trafiła jakaś robota na modelowanie to chętnie się podepnę, ale rozglądać się będę od października zapewne.