Wpis z mikrobloga

Istnieje mireczki jakaś książka/pdf/tutorial pokazujący krok po kroku jak dostać się do innego urządzenia? Chciałbym zacząć przygodę z hackingiem/crackingiem ale ciągle wiem tylko urywki z każdej strony, do tej pory w sumie nie wiem w ogóle jak z użyciem terminala w kali dostać się do innego PC. Mógłby ktoś mi to mniej więcej objaśnić? Może gdzieś na .onion znajdę taki tutorial? Oczywiście używałbym tego tylko w ramach własnej sieci domowej i swoich urządzeń.


#hacking #informatyka #siecikomputerowe
  • 12
@przepelnieniebuforu owszem. Ogólnie praktykuję głównie pythona od ponad roku, wcześniej wszystkiego po trochu - jak to na studiach. Pisanie skryptow to zaden problem. Gorzej z tym co faktycznie trzeba robić- ciężko mi było znaleźć jakieś konkrety w tym kierunku.
@cl_master: Generalnie nie ma drogi na skróty. Przeczytaj to:
https://gynvael.coldwind.pl/?id=664
https://gynvael.coldwind.pl/?id=659
Wyklikanie czegoś w terminalu "kali" (to nie jest magia, to po prostu distro gdzie wrzucili wszystkie darmowe toole, ona nie daje tajnych mocy) to nie hacking. Chociaż był tu taki jeden co mu się tak wydawało ;) nawet pyskówki kiedyś ze mną zaczynał.
A potem ćwicz, ćwicz i ćwicz.
Naparzać skryptami które korzystają ze znanych podatności potrafią boty, do tego
@Pies_Benek: Clear net, Internet z którego korzystasz, bez ukrytych usług hostowanych w domenach .onion. Chodzi o to, że dark-net i fora dla "hackerów" to najczęściej banda napinaczy i dzieci skryptu - mityczność ich umiejętności jest szalenie dyskusyjna. Natomiast prawdziwi specjaliści nie muszą kryć się za torem, robią dobre pieniądze w światowych korporacjach a do tego chętnie dzielą się wiedzą, której przeciętny "hacker" z dark webu nie zrozumie. Popatrz na ludzi z
@cl_master: Bez znajomości C/C++ i assemblera odkrywanie luk jest naprawdę problematyczne. Do tego doliczyłbym również znajomość dogłębną znajomość Linuxa. Teraz "hakierzy" często piszą exploity na systemy wbudowane z uwagi, że wiele urządzeń nie posiada MMU i wykonanie nieautoryzowanego kodu jest znacznie łatwiejsze. Większość systemów używanych w routerach czy też innym sprzęcie sieciowym bazuje też na różnych systemach operacyjnych jak np. VxWorks - znajdowanie luk i błędów w tych systemach wymaga naprawdę