Wpis z mikrobloga

Ostatnio postanowiłem wrócić do Gothic 2: NK. Grając sobie na spokojnie odkryłem 3 bugi w grze, o których wcześniej nie wiedziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. Gdy zdobywamy poziom pod postacią zwierzęcia (zwój przemiany). Nie zdobywamy 12 punktów życia, a jedynie same punkty umiejętności.

2. Jesteśmy w straży i skończyliśmy misję z Peckiem, dostajemy od niego Dobry Miecz. Gdy do tego jesteśmy czeladnikiem Harada, mamy umiejętność wykucia Dobrego Miecza, to gdy mamy te dwa egzemplarze (1 wykuty przez nas, drugi od Pecka) - Harad nie zabiera nam tego Miecza, za to wręcza 250 szt. Złota, a dwa miecze zostają w ekwipunku. Możemy założyć miecz ponownie i oddawać go w nieskończoność, co za tym idziemy mamy nieograniczone środki.

3. Tutaj również musimy być czeladnikiem Harada i posiadać jakiekolwiek umiejętności kowalskie. Potrzebujemy surowej stali, bądź rozgrzanych ostrzy. Niestety w mieście jest tylko kilka sztuk. Za to na farmie Onara, u kowala Beneta, można ich nabywać nieskoniecznie wiele. Tym samym możemy wykuć mnóstwo mieczy i sprzedać je dla Harada. Złoto będzie się zgadzać.

A Wy znacie jakieś interesujące błędy gry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gothic #rpg #gothic2
  • 9
@kacpervfr: Zastanawiam się czy za błąd nie należy też uznać wykuwania tylko jednego rodzaju mieczy podczas nauki. Np. Mój bohater potrafi nauczyć się wykuwać tylko bronie jednoręczne, natomiast nie ma możliwości nauki wykuwania dwuręcznych. Wiesz od czego to zależy?
@Astuel: Jeśli poprosimy Laresa, żeby zaprowadził nas najpierw na farmę Onara to zablokuje nam się opcja podróży z nim do magów wody.
Jeśli użyjemy zwoju przemiany to możemy bezpowrotnie stracić kilka % umiejętności walką bronią białą jeśli założymy złą broń przed przemianą.
@Astuel: Bug na nieskonczone bonusy z jedzenia. Wyglada to tak, że jak masz już dobry pancerz i troche życia to szukasz grupki jakichs slabych przeciwników (goblinów czy tam wilków) i dajesz się im bić, w tym samym czasie konsumujesz cos co daje staly bonus np mikstura +5 do sily. Dostajesz bonus ale animacja picia zostaje przerwana przez ciagle ataki przeciwnikow i przedmiot sie nie zuzywa.
@bgb1: próbowałem właśnie tego buga z miksturą zręczności nieopodal farmy Onara, przy użyciu polnych bestii. Niestety bezskutecznie. Być może w którejś wersji NK naprawili ten błąd?