Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RegulaminowyUzytkownik: jak dobrze złapie portret to naprawdę fajnie. Nocny tryb jest nie z tej ziemi.
Jednakże jego tryb auto zbyt często masakruje fotki. Zbyt jasne, kontrast na maxa, kolory zbyt mocne. Najgorsze ze nie można wyłączyć tego AI (albo jeszcze nie znalazłem gdzie).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keane: używam narzędzi. Widoczki zaczynam od cropa i perspektywy (zakładając że fota jest JPG a nie RAW). Następnie ambience dla trochę HDRu choć często i tak go nadużywam.
Kontrola highlights i shadows oraz podbicie kontrastu. Czasem przydaje się ocieplenie klimatu funkcją Warmth.
Po tym przechodzę do selektywnej obróbki i jeśli hdr zpixelował niebo to obniżam structure i dodaje saturation w danym rejonie.
Czasem dodaje detali (głównie selektywnie) i czasem używam też
@silentpl: Tak szczerze to chyba z obróbką przesadziłeś, bo po powiększeniu to wygląda strasznie tak jak u innych. Mój dwuletni chińczyk robi podobnej jakości. Chyba coś mocno nabroiłeś z tym zdjęciem.
@yrww:
Widzę, że lubisz zdjęcie obrabiać w specyficzny sposób - chodzi mi o kolory. Moim zdaniem wszystko wygląda OK poza niebem. Ten sposób obróbki sprawia, ze niebo ma nienaturalny, ale przede wszystkim brzydki odcień niebieskiego. Nie wiem w czym obrabiasz, ale poszukaj tam opcji selektywnej zmiany kolorów i suwak od niebieskiego, po zakończeniu obróbki, przesuń odrobinę w kierunku fioletu - odzyskasz w ten sposób bardziej naturalny wygląd nieba, zachowując przy tym