Wpis z mikrobloga

#elektryka

Jaką książkę polecacie by wejść w świat elektryki nie mając o niej pojęcia, a chcąc zacząć pracę w tej branży? Warto iść do 2 letniej policealnej i mieć technika czy jednak zrobić tylko same uprawnienia SEP i samodoskonalenie się starczy by godnie zarobić?
  • 15
  • Odpowiedz
Mam uprawnienia sep i guzik z tego wiem.
Pamiętam na szkoleniu jak nie mogłem niczego pojąć, bo gość wyświetlał slajdy i tłumaczył rzeczy niestworzone.
  • Odpowiedz
@spectre99kdmg: znałem kiedyś młodego chłopaka kierującego się tą zasadą. Prawie mu mózg się zagotował jak trafił na instalację gdzie na jednym odcinku było nie tak.
  • Odpowiedz
@spectre99kdmg: no właśnie chce coś więcej niż to co opisałeś. Elektromonter też mnie nie interesuje. Celuje wyżej.

@Piechotek: dlatego myślę, że najlepsze co może być to zacząć od grubej książki, SEP i zastanawiam się czy nie zrobić 2 letniego technika zaocznie, LO miałem na mat-fiz więc ogarnę to. Pytanie brzmi czy dobrze to planuje?
  • Odpowiedz
@Pan_Kolano: ja na budowie miałem taką książeczkę Schneider Electric gdzie było wszystko opisane od a do z, a teraz tablice to od ręki robię a nie mam zupełnie pojęcia nic o tym, coś jak klocki Lego albo meble z ikei. I tak musisz doświadczenia trochę złapać.

@cecyl: że co kabelki stykly czy co, ja to raz dwa kable na raz przeciąłem i mogę Ci pokazać jaką dziurę w obcinaczkach #!$%@?
  • Odpowiedz
@spectre99kdmg: że kolory przewodów były niezgodne ze sztuką bodaj ktoś sztukowal tylko na czarnych odcinek ( to z 10 lat temu było xd). Młody nie mógł zaakceptować , że to w ogóle działa . No kisłem niemiłosiernie patrząc na niego. To były czasy, eeh
  • Odpowiedz
@cecyl: mi to szef tłumaczył że w starych chaupach się robiło tym czym było i przez to czasem wszystko na jednym kolorze to trzeba uważać, ale zazwyczaj miernik zaswieci gdzie faza i leci robota
  • Odpowiedz
@spectre99kdmg: @cecyl: nie interesuje mnie bylejakie klepanie bo obecnie jestem monterem rusztowań przemysłowych i raczej chce zmienić branże głównie ze względu rozwoju, ciekawszej pracy, bardziej ambitnej itd. stwierdziłem, że elektryka to jest to czego szukam. Tylko nie wiem od czego zacząć żeby to miało ręce i nogi, a nie chce kisnac przez kilka lat na robieniu tras kablowych. Myślałem żeby przeczytać kilka książek itd aby zdać SEP,. Następnie acząć pracę
  • Odpowiedz