Wpis z mikrobloga

ja gdy ktoś je przy mnie mięso:
...

ktoś gdy ja nie jem mięsa:
"to ty jesteś wege? xD a mogę spytać z jakich pobudek? ideologicznych czy jak? aaa, że cierpienie zwierząt? przecież rośliny też czują xD to co wy jecie w ogóle? chyba trawe i kamienie xD ja np. wczoraj takiego kebaba #!$%@?łem że głowa mała i wziąłem mięso mieszane, żeby mieć pewność że co najmniej dwa zwierzęta zginęły xDDDDDDD czaisz? co? jak to szkodliwe dla środowiska? jaka emisja zanieczyszczeń? zasoby naturalne? hmm... no nie wiem, ja tam uważam, że każdy powinien jeść co chce i nikt nikomu do talerza nie powinien zaglądać. a tak poza tym to nie brakuje ci białka???"

#weganizm #gorzkiezale
  • 106
@galian: wujek akurat to ciśnie po mnie przy każdej możliwej okazji ale i tak mi robi wegańskie gołąbki ((oo)) kochany

najgorzej jak poznajesz kogoś nowego na imprezie czy przez znajomych i on się dowiaduje że w e g e i koniecznie chce na ten tamet dyskutować a ty już przeszedłeś 8 takich rozmów w tym miesiącu i chcesz się #!$%@?ć a nie gadać o infekcji krowich wymion
@aksamitna_kukurydza wiem co czujesz XD nawet spokoju nie mam na weselu, czy jakiś imprezach urodzinowych, bo potrafią mi kilka godzin #!$%@?ć JAKI TO WEGANIZM JEST BEZ SENSU.... mówię, że nie chce mi się o tym dyskutować, a ci dalej i dalej.... 90% osób po tym jak się dowiaduje, że nie jem mięsa ma do mnie od razu jakiś problem, dyskutuje ze mną i krzywo się patrzy XD plus wieczne obrażanie w internecie
Dlatego się nazywa pizza z salami a nie "pizza" (bo pizza sama w sobie mięsa nie posiada)

Pasztet nie może być wegański bo składa się z głownie z mięsa a jednak istnieje pasztet weganski

@Rodriquez: dlatego nazywa się pasztet wegański a nie pasztet


@aksamitna_kukurydza: Nie może się tak nazywać...
Dlaczego bo ?

Pizza -> danie bez mięsa, Pizza z salaami -> danie bez mięsa + mięso.
Pasztet -> danie z
Pasztet wegański -> nie istnieje.


@Rodriquez: nie istnieje to logika w tym twoim wywodzie. jak zamawiasz pizzę z salami to przywożą ci margharitę w pudełku i osobno laskę salami czy jednak dodają mięso do pizzy? to normalne że ludzie modyfikują tradycyjne przepisy pod własne smaki / upodobania. tak samo w większości restauracji zamawiając carbonarę dostaniesz makaron z boczkiem a nie z podgardłem jak to jest w oryginalnym przepisie. tak samo kotleta