Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki i Mirabelki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Od dłuższego czasu krąży mi po głowie myśl o emigracji, już wyjaśniam, o co dokładnie mi chodzi.
Mam 29 lat, pracuję zdalnie, moje miesięczne wynagrodzenie to około 1500 EUR. O ile w Polsce za takie pieniądze można już wygodnie żyć, to nie do końca jestem zadowolona, chciałabym spróbować czegoś nowego, poza tym grzechem byłoby nie skorzystać, kiedy tak na dobrą sprawę ograniczenie jest "tylko" finansowe. Chciałabym zapytać Was (bo szczerze mówiąc ja mam już ból głowy od ciągłego czytania i byłoby miło skorzystać z pomocy kogoś z zewnątrz, bardziej doświadczonego w podróżach i emigracji ( ͡º ͜ʖ͡º) ), czy macie może jakiś kraj, albo nawet lepiej, konkretne miasto, w którym byliście dłużej i polecilibyście go do przeprowadzki, nie musi to być Europa. Moje kryteria są następujące (kolejność nieprzypadkowa) :

1. Oczywiście finansowe , chciałabym , żeby te 1500EUR starczyło na wygodne mieszkanie w dobrej dzielnicy , jedna sypialnia/studio, ewentualne dzielenie mieszkania , ale w niedużym ścisku (max 2 osoby) + koszty życia (mówimy tu o takich standardowych bez szaleństw)
2. Pogoda - zdecydowanie więcej dni słonecznych w roku niż w Polsce, co tu dużo mówić, nienawidzę jesieni i zimy i im mniej jej będzie w moim życiu, tym lepiej (ʘʘ)
3. Sprawy podatkowe, jako, że docelowo spędzałabym tam większość dni w roku, byłoby dobrze, gdyby był to kraj "przyjazny" dla jednoosobowej działalności gospodarczej i żebym nie musiała płacić fortuny na różnego rodzaju daniny publiczne.
4. Bezpieczeństwo - wiadomo, tu odczucia będą subiektywne i wszędzie może coś się stać, natomiast pewne kraje można od razu wyrzucić z wyliczanki.
5. Dobry dostęp do usług (głównie zdrowotnych, może być prywatnie jeśli ich jakość będzie znacznie lepsza)
6. Ostatni punkt , o ile teraz nie martwię się o swoje przychody, tak jestem świadoma, że sytuacja może ulec zmianie za rok/dwa, także dużo możliwości jeśli chodzi o pracę (głównie w branży finansowej, jako analityk) jest bardzo mile widziana ;)

To by było na tyle, dzięki za wszelkie sugestie , bo oczywiście zdaję sobię sprawe, że będzie niezwykle trudne, albo i nawet niemożliwe, żeby spełnić wszystkie punkty.

#podroze #emigracja #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: frankfurt nad Menem:
1. Nie starczy
2 jest cieplej niż w PL
3 jest przyjazny jak przyjeżdżasz z bardzo dużym kapitałem, biurokracja 2x większą jak w pl
4. Dużo bardziej niebezpiecznie niż np we Wrocławiu
5. Świetnie usługi zdrowotne po wykupieniu prywatnego ubezpieczenia
6. Europejski ośrodek finansowy z angielskim już coś powinnaś znaleźć, niemiecku znaczne ułatwiłby sprawę

8 lat we Wrocławiu, 4 tutaj, są fajniejsze miejsca na ziemi do życia
@mambuziejakziemniaczek: człowiek się otarł o kilka wydarzeń, plus ma znajomych którzy są tam od dziecka i porównując z tym co jest w pl (tam gdzie ja mieszkałem) no to jest gorzej pod tym względem. Tutaj większość rzeszy nawet nie piszą w gazetach nie usłyszysz w tv