Wpis z mikrobloga

@dpc8: pierwsze prognozy dajesz na 20 i 40 lat. Uważam ze to mocno brawurowe, biorąc pod uwagę przyrost technologii, jakiekolwiek planowanie na 10lat wg mnie traci sens (nie chodzi mi o krypto a technologie w ogóle). A w okresie 2-3 lat, to i tak pewnie wynik szczescia/ PR/ ceny BTC itd, przeciez NEO, TRON, nawet LISK hehe.
@dpc8: Głównie się jarali naganiacze. Wysoka inflacja waluty, dużo górników się na to rzuciło od razu. Ponzi jak z masternodami Amelka.
@Manah: @Obruni: @dpc8: To nie jest ponzi, tylko uczciwa dystrybucja. Identycznie jak z BTC.
Po prostu nie było premine. Z pierwszym blokiem wykopano 60 grinów. Blok wpada co minutę. Daje nam to podaż 1 grin na sekundę.

Tu był strt od zera. Nie nazywaj tego jakimś oszuustwem bo jest dokładnie odwrotnie. Twócy grina nie mieli ani jednego. Mogli go tylko uczciwie kopać jak każdy inny człowiek. Jak powstaje jakiś
@cyberpunkbtc: Niech będzie, doczytałem, że eksperymentują z tym by utrzymywać się tylko z datków od użytkowników. Pomyliło mi się z Beam'em gdzie część wykopanych monet leci do portfela twórców. https://medium.com/beam-mw/mimblewimble-emission-schedule-215551948259
Nie przewiduję implementacji mimble wimble na Bitcoinie w najbliższej przyszłości, więc może Grin znajdzie swoją niszę, natomiast uważam, że kupowanie takich wysoko inflacyjnych monet jest złym pomysłem obecnie. Dodatkowo to, że to nie jest oszustwo nie oznacza, że nie ma ryzyka.