Wpis z mikrobloga

  • 1
@mirek_kurna chyba są, ale moje włosy są na tyle wymagające że najpierw idzie na nie maska ns godzinę dwie, potem szampon, po dokładnym wypłukaniu woda z octem no i fertich. Ewentualnie w wersji szybszej co drugi dzień po prostu szampon od razu, potem odżywka na 10-20 minut, spłukuję dokładnie i płukanka z octem. A jak się spieszę to szampon, płukanka z octem i przed rozczesywaniem odżywka w mgiełce, spray-u.
@zenekklocek @mirek_kurna @
  • Odpowiedz
  • 1
@r3t_ domyka łuski włosów, po tym jak szampony je "otwierają". I pielęgnuje skórę głowy przed to że ma kwaśne ph przez co zapobiega przetłuszczaniu. Włosy są później fajniusie, gładkie, bardziej "sypkie". A jako że mam naturalnie kręcone, od jakiegoś czasu znów, bo doszły już do siebie na tyle ze przestały być takimi sztywnymi drutami, po tym do jakiego stanu je wcześniej doprowadziłam zaniedbaniem ich ()
Ps akurat 4
  • Odpowiedz
  • 1
@Rosanemable ciekawe, nie wiedziałem o tym. słyszałem o jajkach, mleku kokosowym i innych cudach na włosach ale nikt nigdy nie wspominał, że używa octu. jakie proporcje woda/ocet?
  • Odpowiedz
  • 0
@r3t_ olejowanie też jest właśnie bardzo fajne. ( ͡º ͜ʖ͡º) Osobiście używam póki co tylko oliwy z oliwek, ale planuję powiększyć swój olejowy arsenał, tak samo zresztą moją szamponową, mgiełkową, odżywkowo-maskową kolekcję. ( ͡º ͜ʖ͡º) Polecam też z odżywiania z zewnątrz glukcik z siemienia lnianego. Choć osobiście preferuję picie lnu. Gotowanie 2 łyżek siemienia w 300 ml wody - jedna porcja do
  • Odpowiedz
  • 0
@Rosanemable u mnie raczej wystarczy codziennie mycie włosów dobrym szamponem. po prostu lubię dużo wiedzieć, tak już mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a widzę, że nieźle się wkreciłaś w tą naprawę, fajnie. z drugiej strony ostatnio mi fryzjer powiedział, że mam dość słabe i rzadkie włosy wiec może jednak czas czegoś spróbować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz