Wpis z mikrobloga

@pkym: nie dbasz o pozycjonowanie? Jak Google czy Bing będzie chciał zindeksować wersję polską twojej strony i nie wyśle nagłówka Accept Language to zamiast polskiej zwrócisz im angielską przekierowując przez 301 Moved Permanently?
@pkym: dasz w sitemap link do wersji polskiej, ale twój kod i tak przekieruje robota na angielską... czy tam odwrotnie, zależnie od ustawień. To samo jak jakiś klient zechce sprawdzić inną wersję językową - przerzucisz go tam gdzie nie chce trafić tylko dlatego, że używa przeglądarki w innej wersji językowej itp.

Ja bym sugerował ostrożność i z takim wykrywaniem to tylko ewentualnie sugestie dla klienta po wejściu na stronę, jak np.
Jak Google czy Bing będzie chciał zindeksować wersję polską twojej strony i nie wyśle nagłówka Accept Language to zamiast polskiej zwrócisz im angielską przekierowując przez 301 Moved Permanently?


@Jare_K: Na to akurat wystarczy dać IFa, że jak nie podano to domyślnie PL.
@masztan: nadal to nie rozwiązuje problemu crawlerów. Może podać EN a żądać PL i polska wersja ucierpi...
Roboty zwykle ignorują cookies czy identyfikatory sesji.
@masztan: coraz łatwiej wpaść i drogo zapłacić za takie praktyki, gdzie użytkownik dostaje A a wyszukiwarka B. Osobiście uważam, że jeśli zasób istnieje pod danym URI, to powinien zostać zwrócony on, a nie przekierowanie do innego zasobu na podstawie widzimisie dewelopera czy klienta. Ale to moje zdanie i tyle w temacie mam do powiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)