Wpis z mikrobloga

@trapist_e: Oczywiście, że widzę tam faul, bo był tam faul. W przepisach jasno opisanym jest czym jest faul i nie ma tam nic o konieczności kopnięcia przeciwnika. Na tej samej zasadzie "nakładka" jest przewinieniem, a przecież polega to na tym, że zawodnik poszkodowany kopie atakującego - no to czemu jest faul, skoro to poszkodowany kopnął przeciwnika?
A jak pytasz co bolało Suareza, to polecam jutro wyjść na dwór i w pełnym
  • Odpowiedz
@Tasde: źle napisałem. Za kostkę się nie złapał. Złapał się za piszczel. Za kostkę by się złapał, gdyby faktycznie w pełnym sprincie biegł i stanął na jego stopie („czymś nierównym”). Przyznam Ci racje, nie jest to przyjemne. Ale nie raz stawałem o nigdy nie skręciłem kostki, a nawet gdybym skręcił, to nie łapałbym się za piszczel, a tutaj profesjonalista nurkuje jak rażony prądem..
@no360scope
Nieraz pewnie widzieliście sytuację, gdy napastnik staje
  • Odpowiedz
@trapist_e próbował zabrać nogę, ale był kontakt między nimi, a to Suarez kontrolował piłkę, a ten drugi próbował ją odebrać, musieli podyktować karnego, bo raczej by się z nie wytłumaczyli jakby nie podyktowali
sam nie lubię Suareza, ale przepisy przepisami
  • Odpowiedz
@trapist_e: Ja tam widziałem łapanie się za kostkę, ale nawet jakby złapał się za głowę nie ma to żadnego znaczenia. Stanięcie na stopę obrońcy wytrąciło go z równowagi, próba przeskoczenia wytrąciłaby go z równowagi a zagranie obrońcy było nieprzepisowe - faul i karny w tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Tasde: to niezła kostka..
Wiesz dlaczego złapał się za nogę? Bo go sugeruje sędziemu (interpretatorowi przepisów), że był kontakt nogi obrońcy z jego piszczelem. Znaczy, został ścięty.
Próba przeskoczenia? On już praktycznie stawiał lewą nogę, ale stwierdził, ze zanurkuje. Zwróć uwagę na ruch lewej nogi. W jednym momencie wyglada, ze na niej stanie, w drugiej ją podkurcza. Jeszcze może powiesz, że z bólu..
I nawet gdyby próbował stanąć na tej lewej
trapist_e - @Tasde: to niezła kostka..
Wiesz dlaczego złapał się za nogę? Bo go suger...

źródło: comment_RvaUXY7IIBQJAUdmUGpqM1hQLYUuvTEn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@HansLanda88 zgadzam się, dodał od siebie sporo, ale większą kontrowersją w tej sytuacji byłoby nie danie karnego
UEFA pewnie dzisiaj wyjaśni dokładnie na jakiej podstawie sędzia gwizdnął faul
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra ale ja nie bronię karnego Barcelony. Dziwię się jedynie, że ty bronisz karnego Juve, którego absolutnie nie powinno być. Sorry ale gdyby sędziowie gwizdali takie karne (ewidentne padolino) to 3-4 jedenastki w każdym meczu to byłoby minimum.

P.S.
Owszem zachwiałoby, ale pod warunkiem że ważyłby max 5 kg XD
  • Odpowiedz