Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@dominowiak: wszyscy tak cisną po producentach ale każdy zapomina, że to my kupujemy te gry i pozwalamy na takie wciskanie półproduktów z one day pachami itd. Wolę ściągnąć pirata i sobie pograć, a jak gra stanieje to kupić w promocji za znacznie niższa cenę. Ehhh gdzie te czasy gdzie za 99zl kupowało się pełno prawna grę, dopracowana że wsparciem, dodatkami.
@uukasz: dlatego nie kupuje preorderów. A od EA w ogóle KUPIŁEM z teo co pamiętam tylko Battlefield 2 w jakiejś kolekcji klasyki i FIFA 15 :D . Z piratów dzięki steam nie korzystam już od wielu lat. Gry AAA kupuję przeważnie na pierwszej przecenie, czyli z pół roku po wydaniu. Oczywiście są wyjątki. ;)
Spadek piractwa ma. - piractwo spadło a ceny gier wzrosły :)


@Variv: Tylko z tego co czytałem to ceny gier w Polsce były przez długi czas niższe niż te same tytuły na zachodzie, teraz są po prostu dopasowywane.
Nie wiem czy na zachodzie ceny gier rosną, ale na przykład ponad 20 lat temu jak wychodziło Super Mario Bros 3 to cena była na poziomie 70 dolarów. Dodając inflację to pewnie znacznie
@Variv: zwłaszcza, że kiedyś nowe gry kosztowały 99-129 zł na PC, miałeś fizyczną płytkę, pudełko, instrukcję. A teraz 249 zł na Steam, gdzie tak naprawdę kupujesz usługę przypisaną do konta.
Dodatkowo ceny gier na PC były niższe, a teraz nieważne czy PC czy konsole, cena taka sama. Chociaż płytkę z grą na PS4 czy Xboxa możesz odsprzedać dalej, częściej są promocje w różnych marketach czy sklepach internetowych. Generalnie granie na PC
@venomik Wiesz. Kiedy pctowcy mówią, że gry powinny być tańsze to będzie mniejsze piractwo to pada argument, że gry są drogie bo jest piractwo - no na konsoli nie ma piractwa a gry zawsze tam były droższe niż na pc (choć teraz sueyw miarę wyrównało) - a przyjmując ten argument za prawdziwy gry na konsoli powinny być tańsze bo jest zerowe piractwo. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Variv: Znalazłeś dwa zjawiska pozornie ze sobą związane i uznałeś to za łańcuch przyczynowo-skutkowy, czyli tak jak myślałem wnioski z przysłowiowej czapy.


@TrueGrey Bardziej osadzone w rzeczywistości niż twoja sugestia o wpływie piractwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@bolczan: Kosztowały mniej bo miały jedynie polską wersję językową i poza Polską były bezwartościowe, Steam jest dużo wygodniejszy od masy płytek które są przeżytkiem(kto ma cd roma w kompie nowym w ogóle?) a kosztują więcej bo inflacja i są worldwide, przykładowo steam ma różne ceny w zależnosci od regionów(dev mogą pozmieniać ceny gier dla danych regionów) W większości Polska wypada podobnie jak EU, a nawet gorzej niz US ale są takie