•  

#mathemagix 17/100

Witam, Miraski, w tym πęknym dniu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dziś mamy potrójne święto: sto czterdziesta rocznica urodzin Alberta Einsteina, πerwsza rocznica śmierci Stephena Hawkinga i dzień liczby π (πerwsze zachowane wzmianki o tej stałej pochodzą z Babilonu z 1900–1680 r. p.n.e, co dawałoby trzy tysiące dziewięćset dziewiętnastą lub trzy tysiące sześćset dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚).

Przyznam, że oglądając krok po kroku wyprowadzenia twierdzeń, wzorów czy stałych, których używamy od tysięcy lat, poraża mnie ich geniusz i prostota. Często myślę wtedy: "matkobosko, to jest takie proste i oczywiste, dlaczego nikt nie pokazał mi tego w szkole?".
    Zapraszam do oglądania, a w spojlerze opis i idea kanału ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#matematyka #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #dzienliczbypi

pokaż spoiler Kanał MatheMagiX poświęcony matematyce, historii matematyki, matematyce w filmie, polskiej matematyce i tym podobnym zagadnieniom. Opowiadam o matematyce na każdym poziomie w ciekawy sposób dostępny dla każdego. Znajdziecie tutaj także ciekawe zadania z matematyki, dowody matematyczne oraz niezwykłe historie matematyków. Głównym celem kanału jest popularyzacja matematyki do tego stopnia, aby zrealizować scenariusz serialowy o geniuszach lwowskiej szkoły matematycznej. Stefan Banach, Hugon Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Ruziewicz, Włodzimierz Stożek, Anotnii Łomnicki, a także Warszawka: Kazimierz Kuratowski, Wacław Sierpiński, razem z zagranicznymi: Ryszard (Richard) Feynman, Jan (John) von Neumann, Robert Oppenhaimer tworzą listę bohaterów scenariusza nad którym pracowałem od 2015 roku. Moje marzenie to unieśmiertelnić naszych geniuszy XX wieku na srebrnym ekranie. Liczę na wasze wsparcie!

źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Gdy już jest za późno żeby normalnie naprawiać i lecisz hotfixem na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #2jednostkowe0integracyjnych

odpowiedzi (25)

Jutro ważny dzień dla europejskiego internetu. Wykop, Wikipedia niemiecka, czeska, słowacka, Seznam, Reddit, Twitch i wiele innych także polskich serwisów, a przede wszystkim, Internauci pokażą jak fundamentalna jest wolność w sieci.

Wbrew temu jak manipulują "tradycyjne media". Każdy z nas jest za ochroną praw autorskich, ale zróbmy to mądrze, a nie tworząc prawo, które z technicznego punktu widzenia jest niemożliwe do zrealizowania.

#saveyourinternet #article13 #acta2 #stopacta2
    pokaż całość

odpowiedzi (101)

1. idź na demonstrację przeciwko LGBT
    2. podejdź do wkurzonych wprowadzeniem karty ludzi
    3. rozmowa przebiega normalnie, ludzie pozdrawiają, prowadzą rozmowę
    4. podejdź do LGBTowców
    5. JA Z PANEM NIE ROZMAWIAM, Z PANEM NIE MA O CZYM ROZMAWIAĆ
    6. bądź atakowany parasolkami, tęczowymi flagami XDDDDD W tym jeszcze niech się policjantowi dostanie XDDD
    7. bądź szarpany przez tęczowych XDDDD

W poprzednich filmach doszła jeszcze nieudana próba kradzieży mikrofonu, wyrywania kamery, wrobienia w pobicie kobiety, oraz gwizdania prosto w ucho. Brawo tęczowi.

Tolerancja tak, ale tylko w wydaniu tęczowych.

#bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #heheszki #pytapl #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (62)