Wpis z mikrobloga

@Kaaris: dokładnie to samo można powiedzieć o w210 xD dlatego chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś, kto jeździł i tym i tym. Sam jeździłem tylko Mercedesem i dla mnie jest on trochę „dziadkowy” w prowadzeniu. Układ kierowniczy jest trochę powolny, ociężały i nie zachęca do szybkich manewrów, ale samochód prowadzi się naprawdę przyjemnie, na zakrętach nie ucieka, nie buja nim. Dodatkowo to wrażenie dziejowości potęguje jeszcze dość spora kierownica.
@wsciekly_klapek_zawadiaka: E39 ma bardziej sportowy charakter - co nie znaczy że jest sportowe. Układ kierowniczy dużo bardziej precyzyjny, lepiej się czuje drogę. W210 to bardziej kanapa, większy komfort, ale auto sprawia wrażenie ciężkiego i mniej zwrotnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wsciekly_klapek_zawadiaka: mercedesy z tych lat rdzewieją i mają sporo problemów. Do tego imo wyglądają tak sobie. Wołam @benzdriver bo więcej będzie wiedział.

Ja e39 polecam, niesamowity samochód z budą z M5, wygodny, niezawodny (tylko trzbea dbać). Najlepiej modele 540i, 528i, 530i oraz 530d w tej kolejności :)
@wsciekly_klapek_zawadiaka: To w w210 lepiej do 4.3 dolozyc. Spalanie porownywalne, dynamika nieporownywalna , koszty utrzymania podobne .

Kwestia wyboru BMW vs Mercedes to wedlug mnie kwestia indywidaulna. Na pewno sa klasa sama w sobie i takie audi moze im lizac wydech i generalnie nie maja konkurencji.

Merc na pewno bedzie bardziej zardzewialy. Ale latwiej bedzie u nas trafic fajna sztuke. Mialem 320 benzyne z polskiego salonu i byla mega
@Grzesio87: w204 to nie ten budżet, a do 210 mam straszny sentyment. Jeździłem takim przez kilka miesięcy sprzedałem teściowi tylko dlatego, ze diesel mi się nie kalkulował. On z kolei jeździ już ponad 3 lata i bardzo sobie chwali. Udało mi się ogarnąć bardzo zdrowa sztukę, bo przy zakupie nie miał praktycznie żadnego ogniska rdzy, a przez te 3 lata pojawiły się tylko jakieś małe wypryski na nadkolach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wsciekly_klapek_zawadiaka: Prowadzenie i wygoda to mega subiektywne rzeczy. Dla mnie e39 bylo wygodne, mozna powiedziec, ze pod moj gust zestrojone. Jezeli Ci to pomoze sobie wyobrazic roznice to jezeli przy 200 km/h w w210 czujesz niepewnosc to w e39 nie czujesz ani predkosci ani niepewnosci. A no i wnetrze w e39 jest duzo lepsze, dla mnie nowoczosniej wygladajace, wygluszone sa podobnie z tego co pamietam.