Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was mieszkanie z ogródkiem lokatorskim? Jestem na etapie szukania mieszkania i rozważam opcje z ogródkiem około 60m2. Zastanawiam sie tylkl czy to ma sens. Jakie sa Wasze doświadczenia? Domyślam się, że wiele zależy od tego na jakich sąsiadów sie trafi ale nie wrzucają wam petów albo nie robią afery o rozpalonego grilla czy psa biegającego po ogródku? Z jednej strony fajnie mieć kawałek własnej trawy ale nie wiem czy nie lepiej kupić minimalnie większy metraż ale bez ogródka.

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 8
@DoctorW: Dla mnie to te ogródki są śmieszne :D Zero prywatności, ludzie grodzą się jak króliki w klatkach, a jak chcesz zrobić cokolwiek (imprezę czy grilla) to sąsiedzi będą z góry 'kontrolować'. O tym co potrafi z górnych pięter spadać do 'ogródka' nie wspominając :D

Też jestem na etapie szukania mieszkania i akurat większość inwestycji z ogródkami skreślam na dzień dobry. Widziałem już takie klatkowe 2x2 metry trawy po paru latach
@DoctorW tak jak moim poprzednicy wspominali takie mieszkania maja swoje plusy i minusy.
Plusy
- większą powierzchnia niż balko/taras
- masz gdzie dać piaskownice dla dzieci, trampoline i basen.
- możesz postawić fajny taras/altanke/ parasol i masz gdzie pić kawkę czy piwko w lecie. W miarę prywatnie bo parasol przysłania no i prawda jest taka że każdy ma w du*** co ty robisz u siebie w ogródku. Wątpię żeby ktoś siędzial w