Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Hej,
Czy jest tu jakiś rekruter i mógłby mi powiedzieć co jest nie tak z moim CV? A może moja wiadomość do pracodawcy brzmi źle?
Szukam pracy. Jedynym moim wymaganiem jest to, by traktowano mnie godnie, płacono chociaż tyle bym wyżyła, miała współpracowników których hobby nie jest gnębienie się nawzajem i miała pole do rozwoju. Czy to tak wiele?
Często pasuję do opisu, a nawet nie dostaję informacji czy moja aplikacja została odrzucona, czy nawet odczytana.
Dzisiaj dzwoniłam nt. oferty do przyuczenia na typowo męski zawód (a następnie pracowania w nim). Nie wymaga noszenia cegieł czy innych cięższych rzeczy (dałabym radę, bo trenuję siłowo) i co lepsze, od długiego czasu chciałam się tego nauczyć. Spytałam czy możemy umówić się żebym wysłała CV i spotkalibyśmy się na rozmowę. I co? Zostałam wyśmiana, nawet nie usłyszałam odpowiedzi na "Dziękuję za rozmowę, życzę miłego dnia, do widzenia.".
Tak samo nigdy nie zapomnę jak aplikowałam na stanowisko listonosza w poczcie polskiej. Wiem, że płace są niskie, ale miałam wtedy 19 lat i spełnione wszystkie wymagania. Podczas rozmowy z naczelniczką usłyszałam "Nie da Pani sobie rady, to ciężka praca, ciężkie paczki, dużo jeżdżenia, prawda, pani Jolu?". Prosiłam żeby dała mi szansę żeby zobaczyć, chociaż jeden dzień. Szła w zawzięte mówiąc, że nie dam rady.


Nie rozumiem co jest nie tak. Wszyscy oczekują 50 lat doświadczenia od 20-latki. I tak, pracowałam będąc już w szkole, ale nie wpiszę przecież w doświadczenie 5 lat pracy na czarno, bo jak inaczej mogłam mając 13 lat...
Piszę to teraz ze łzami w oczach, bo pracując niemal wcale nie występują u mnie objawy moich chorób. Im dłużej nie pracuję, tym bardziej czuję się jak jakiś wyrzucony na ulicę śmieć, deptany przez wszystkich. Nawet przy najgorszych i najmniej płatnych stanowiskach zawsze angażowałam się w powierzone zadania. Mam po prostu taki charakter, że jeśli już się za coś biorę to staram się to zrobić najbardziej optymalnie i najlepiej jak potrafię. Nawet jeśli jest to durne układanie wystawy sklepowej. Wiem, że nie mam skończonych studiów czy miliona kursów więc nigdy nie składam CV na stanowiska których wymagań nie spełniam. Boli mnie to, że ludzie mający posadę gdzieś, opieprzający się czy przychodzący "na gazie" dostają pracę. Codziennie widzi się na stoiskach w centrach handlowych dziewczyny które 90% czasu spędzają na przewijaniu social media na telefonie, dopiero gdy podejdzie klient to łaskawie przestają, a i tak więcej dowiesz się z internetu niż od nich. A mnie, osoby która uczy się chętnie i szybko i umie skutecznie używać sprzedaży łączonej nawet nikt nie chce sprawdzić, zaprosić na rozmowę...

#praca #szukampracy #feels
#bydgoszcz #pracazdalna #freelance (może ktoś się odezwie)
  • 26
I tak, pracowałam będąc już w szkole, ale nie wpiszę przecież w doświadczenie 5 lat pracy na czarno, bo jak inaczej mogłam mając 13 lat...


@Twinkle: radziłbym wpisać to, czym się zajmowałaś mając te 16-17 lat, ogólnikowo. Nawet jeśli nie można tego sprawdzić to wygląda to lepiej niż luka. Niektórzy pracodawcy patrzą na to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Twinkle: skoro ci nie wychodzi, to spróbuj składać CV do ofert do których nie masz kwalifikacji. Patrząc na rynek, do pracy biurowej potrzebują, kogoś kto ma chęci do pracy a nie patrzącego w telefon mówiący że pracuje. Na start polecam duże miasta i nie ma co się poddawać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hamskloss: @vaxx: Podajcie e-mail na PW.

@KokiX: Nie mam luki w zainteresowaniach. Mam tam 3 punkty zawierające 6 zainteresowań.

@Frozenwar: Mieszkam w okolicach Bydgoszczy i składam non stop w promieniu 25 km CV na niemal wszystkie oferty. Złożyłam dwa tygodnie temu do pracy w moim mieście jako sekretarka w formie budowlanej. Ofc bez kontaktu, a pracuje tam np. typ po recydywie.
@Twinkle: a masz dopisek ze mogą wykorzystać cv do procesu rekrutacyjnego? Bo bez tego nie mogą. Ci nawet odpowiedzieć. U mnie baba kasowała cv bez tego w obawie o „rodo”
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: Mam coś takiego:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych

do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie
danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem
Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie
ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych
@Twinkle: tu jest Polska tu musisz mieć układ(siatkę znajomości) żeby się do czegoś fajnego na początek załapać, nikogo nie obchodzą studia dobre chęci i tym podobne bzdety. Jak masz tak zwane gadane to trzeba iść osobiście i urabiać pracodawcę(albo ludzi z nim skojarzonych) i go jakoś przekonać że mu się opłaca ciebie zatrudnić, pracodawcy przez lata bardzo się przyzwyczaili że to pracownik osobiście przychodzi i się płaszczy(żebrze) o robotę a nie
@biauywilg: bzdura. Jak sobie nie poradzi w Polsce, to tym bardziej za granicą i to tam dopiero będzie widać jej desperację, bo będzie odliczała dni aż się jej skończą pieniądze. Do tego widać, że to osoba niestabilna emocjonalnie, więc mówienie, że ma wyjechać gdzieś, gdzie nie ma i nie zna nikogo to kretyństwo.
Wydaje mi się, że jej problemem jest trudne współżycie z innymi pracownikami. Pracuje się często z głąbami i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biauywilg: Chciałabym, ale to nie jest zależne tylko ode mnie. Z pewnością chciałabym nie studiować w PL.

@FrasierCrane: Nie mam problemu z pracą zespołową. Dlatego nie chcę pracować w gówno-pracy bo z niej nawet ukraińcy #!$%@?ą. Po prostu nie chcę pracować w miejscu gdzie trwają latami wojny karyńskie. Skoro jestem chora psychicznie to mam pchać się w miejscie gdzie są toksyczni ludzie? Jebnij się w łeb.
@Twinkle: nie piszesz w CV, że jesteś chora? Lepiej to przemilczeć, nie wspominać.
I tak szczerze mówiąc nie wiem, czy warto wpisywać pracę, którą wykonywało się w wieku 14 lat, jak pracodawca sobie policzy, ile masz lat, może pomyśleć, że go okłamujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KRISSVector: No i co wpiszę? Bo jednocześnie byłam na stanowisku ochroniarz, magazynier, logistyk i opiekun kierowców. I nie mam żadnego poświadczenia, bo byłam wtedy nieletnia i jw. pracowałam na kilku stanowiskach jednocześnie bez umowy.