Wpis z mikrobloga

właśnie przegrałem swoją inauguracją rozgrywkę w Królewską Grę z Ur ze swoim tatą. Grę zrobiłem sam, zajęło mi to kilka godzin licząc szukanie i zamawianie 'pudełka' i czterosciennych kostek, malowanie planszy i kostek. Moja wersja nie jest odwzorowaniem idealnym, ale dostatecznie dobrym, żeby pograć z przyjemnością. Więcej o grze opowie Wam zdecydowanie pasjonat z The British Museum pod tym linkiem, a ja tylko zajawię, że jest to najstarsza gra jaką znamy, bo ludzie grali w nią już w XXVI w. p.n.e. czym prześciga choćby szachy czy tryktraka, a każdy kto przeszedł Tomb Raider IV #gimbynieznajo miał okazję rozegrać rundkę nawet o tym nie wiedząc
#gry #planszowki #staregry
Pobierz
źródło: comment_OOsu06wgGT9ngb0l5NXAejsBIkPuN7ps.jpg
  • 7
@wacek_1984 docelowo planuje pionki z guzików, które bardziej przypominają oryginał, ale akruat musieli niedawno zamknąć pasmanterie koło mnie na amen ¯_(ツ)_/¯
@wacek_1984 jakieś tam mam, ale jednak poziom grywalności nakazuje żeby były to nowe pionki
@cordant podczas gry mniej więcej w 2/5 rozgrywki natrafiasz na sytuację jak na zdjęciu gdy musisz rozegrać grę 'of Ur' z automatem. Zamiast kości masz pokrętło ale całość jest w miarę dobrze oddana