Wpis z mikrobloga

@r5678: farba reaktywna (corizon ok) ale najpierw przezajebiscie wszystko wyczyść benzyna ekstrakcyjną, a potem nałóż powłokę do konserwacji podwozia ( nawet boll daje radę) ale musisz to zrobić w ciepłym garażu i musi schnąć minimum dwie doby. Nie lekceważ tego bo ci powloka pospada po kilku miesiącach. Na samochód gabarytów passata śmiało możesz dać 8 puszek. No i kup jedną do profili zamkniętych a preparat aplikuj wężykiem. A i ogniska rdzy
@munro: U mnie takie zaawansowane operacje odpadają ze względu na brak warunków. Dokładne oczyszczenie, ciepły garaż, dużo czasu bez szans u mnie. Farby żadnej nie będę stosował. Pisałem, że chodzi o samo podwozie, nie karoserię. Poczytałem o tym Cortaninine i na niego się zdecydowałem. Idealnie wpasowuje się do tego czego potrzebuje. Lekko oczyścić ale broń boże do czystego tylko ma być rdza, bo to się kładzie na rdze, nanieść pędzlem i
@munro: z tego co czytałem to ten cortanin trzyma na zawsze. Ludzie mówili że nawet po 20 latach w przypadku jakiś maszyn rolniczych cały czas na dworze nie wyszła rdza w tych miejscach.
@munro: no zobaczymy w praktyce jak to u mnie będzie wyglądać po następnej zimie... Trochę się boje zajrzeć teraz, bo ostatnio widziałem spód swojego auta na jesień. Kumpel ma najazdy i w ten sposób będę to ogarniał leżąc pod autem, także o.. takie warunki aby coś robić.
@bioly: Co roku go stosuje.. bo tak na rok wystarcza. kupiłem bańkę 5L i mam ją już x lat. Wlewam sobie do psiukacza po płynie do szyb i psiukam elementy co roku.