Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się wyprowadzić od rodziców wcześniej niż przed 30? Mam 21 lat zarabiam 2k na miesiąc z perspektywą na 2500-2700 w najbliższym czasie ale to i tak nie są jakiekolwiek pieniądze żeby żyć na normalnym poziomie. Jak zacząłem liczyć ile bym potrzebował żeby się samemu wyprowadzić to mi wyszło około 4000-4500zł netto a średnio to widzę żebym osiągnął takie pieniądze np do 23-25 roku życia czyli max w jakim chciałbym się wyprowadzić. Liczyłem to w taki sposób: Około 2000 za mieszkanie około 40-50m2 jakieś 500 zł na jedzenie 300zł na przyjemności typu wyjście na piwo czy do restauracji czy innego mcdonalda 100zł na oc, z 100-200zł na abonamenty (telefon, internet i coś się jeszcze znajdzie jakaś siłownia czy fryzjer) 300zł na ubrania żeby nie kupować nowych ubrań raz na rok tylko móc kupić sobie raz w miesiącu dosłownie jakieś nowe spodnie bluze i ze dwie koszulki i chciałbym odkładać jakieś 500-700zł w miesiącu na przyszły rozwój jakiejś działalności czy ogólnie na wydatki nieprzewidziane. Wychodzi 4000 gdzie nie uważam tego za nie wiadomo jakie życie w luksusach. Nie ma tu kupowania drogich komputerów telefonów a o samochodach to już w ogóle nie mówię. A i do pokoju się nie chcę wyprowadzać bo nie widzę sensu wyprowadzać się z pokoju u rodziców do pokoju u obcego bo nic się nie zmienia.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
A i do pokoju się nie chcę wyprowadzać bo nie widzę sensu wyprowadzać się z pokoju u rodziców do pokoju u obcego bo nic się nie zmienia.


@AnonimoweMirkoWyznania: xDDDDDDDDDDDDD

Za każdym #!$%@? razem xD Nigdy nawet nie wyprowadziłeś się od starych, a już wiesz, że to niczego nie zmienia? Zmienia i to dużo, bo czy wynajmujesz pokój, czy mieszkanie, to rachunki i wszelkie opłaty ogarniasz sobie SAM. Sam jesteś odpowiedzialny za
OP: @bezbekpol: do bananowego oskarka to mi raczej daleko od rodziców nie dostawałem praktycznie nic po za jedzeniem i ubraniami raz na jakiś czas i to było bardziej raz na kilka miesięcy nowe spodnie czy kilka koszulek z hm za 30zł. Jedyne co dostawałem to 50zł na miesiąc na przyjemności i 50zł na bilet na autobus. Jedyny telefon jaki dostałem od rodziców to był sony ericson gdzieś w 4 klasie
@AnonimoweMirkoWyznania:

2x dziennie 100g mięsa bo obiad w pracy i obiad po powrocie to w miesiącu daje 6kg mięsa patrząc na średnią cenę 25zł/kg


Słyszałeś o czymś takim jak drób? Zresztą, pozdrawiam z #!$%@? mięsa dzień w dzień.

30 jaj tak mniej więcej na miesiąc to koszt około 30zł


Tak, chyba nawet nie te z wolnego wybiegu, ale ekologiczne, najdroższe.

30zł za wodę w butelkach


Słyszałeś o czymś takim jak filtr