Wpis z mikrobloga

@Okcydent: Jezus maria jak mnie to triggeruje, w rosyjskim nie ma dźwięku polskiej litery Ł (л to tak zwane Ł sceniczne, które za grosz nie przypomina dźwięku Ł zwyczajnego, a jest to specyficzna forma dźwięku L). Należy przestać używać litery Ł przy polskiej transkrypcji. To pozostałość z podręczników z lat 50. kiedy to polskie gwary kresowe powszechnie korzystały z tej głoski i ludzie wiedzieli o co chodzi (tak jak z h
@PfefferWerfer: Niepotrzebnie się rozsierdzasz. Mamy też problem z transkrypcją czegoś takiego jak si. Senator Nowosilcow jest czytany Nowos-ilcow, nie przez ś.
Oddajemy tak jak się da, w zgodzie z zasadami. Z resztą skoro Rosjanie nie mają ł to czy nie powinni zamiast swojego Л pisać u? Po kiego transkrybują Łukasza Piszczka jako Лукаш Пищек (tutaj w wymowie nie zgadza się też щ).
są jeszcze miejsca w dużych miastach z taką ilością zieleni? marzenie po prostu


@ruszcz: sa, sprobuj pogooglowac po frazie "miasto-ogród"

Jedno muszę oddać komuchom, że za ich czasów planowanie przestrzenne nowych osiedli było rewelacyjne. Dużo zieleni + towarzysząca infrastruktura.


@szasznik: Dlatego pod wzgledem calej infrastruktury stare osiedla bija na glowe nowe. Owszem, mieli proste zadanie, bo pusta przestrzen i robta co chceta, ale efekty sa takie ze stare bloki sa
@Tasde: @Murasame: @VCO1: @DryfWiatrowZachodnich: @Chodtok:

Żeby było jasne: Ja zdaję sobie sprawę z tego że komuna działała jednak w troszkę innych warunkach. Mieli kupę gruntu to zagospodarowania i inwestycja nie musiała "się zwrócić".

Nie mam również pretensji do firm deweloperskich, bo nie są instytucjami charytatywnymi i muszą pracować na zysk.

Natomiast olbrzymie pretensje mam do samorządów, które powinny stać na straży porządku urbanistycznego. Mają one instrumenty żeby