Wpis z mikrobloga

@dzana: dzień próbny to bardzo słabe rozwiązanie … nie mogą przemaglować kandydata przez trzy etapy jak większość innych firm? ( ͡° ͜ʖ ͡°) napisz im, że wszystko spoko, tylko ten dzień próbny to nie bardzo, chyba, że zapłacą (słyszałem od znajomych, że mieli takie oferty)
  • Odpowiedz
@dzana: przez "coding challange" dzień próbny traci tutaj sens. Po dniu próbnym co dalej? Tydzień próbny? Bo nie wierzą, że za 15-17k (10-11) umiesz kodzić?
  • Odpowiedz
Ciekawe czy dają wynagrodzenie za ten dzień


@dzana: Ciężko spytać? Nie chcesz to nie idź. Ja bym nie szedł.

@LuigiGda: pewnie sprawdzają czy przypadkiem nie przyjdzie jakiś aspołeczny piwniczak, z którym będzie się #!$%@? pracowało. Albo odwrotnie - może akurat szukają tylko piwniczaków.
  • Odpowiedz
@inquis1t0r: Moim zdaniem fajna okazja, zeby poznac zespol i projekt lepiej, moze zespol tez ma na ten dzien zaplanowane zeby poznac opcjonalnie nowego kolege.

@dzana: Ogolnie nalezaloby dopytac jak ma w rzeczywistosci wygladac taki dzien, bo duzo tu niedomowien, jezeli mialby to byc normalny dzien pracy to bezsensu, jezeli natomiast tak jak pisalem wczesniej, ze okazja do poznania lepiej zespolu i projektu to ja bym sie wybral na taki dzien,
  • Odpowiedz
@dzana: moja znajoma byla na takim dniu probnym w ramach rozmowy z tym ze nie bylo to 8h tylko chyba 5-6 i dostala za to 100zl oczywiscie z umowa zlecenie, co bylo bardzo adekwatne do zarobkow jakich oczekiwala
  • Odpowiedz
HRowcy to ludzie oderwani od rzeczywistości


@Koloses: ale to jednak ktoś z góry tak przykazał ... HR są głupie, ale nieraz realizują tylko głupie idee januszy
  • Odpowiedz