Wpis z mikrobloga

Konserwatyzm jest z gruntu pozbawiony jakiegokolwiek sensu i polega na atakowaniu progresywnych postulatów, aby po dłuższym czasie w końcu je zaakceptować. Dokładnie tak było w przypadku nadania kobietom prawa głosu. Obecnie z kolei prawa strona sprzeciwia się równouprawnieniu mniejszości seksualnych, wykorzystując do tego argumentów podobnych do tych używanych przez ich poprzedników sprzeciwiających się równouprawnieniu kobiet. Prawda jest taka, że konserwatyści to ludzie bardziej prymitywni od liberałów, którzy zwyczajnie potrzebują więcej czasu, by dojść do wniosku, że wolność i równość w społeczeństwie nie jest taka zła. Szkoda tylko, że cierpią na tym inni ludzie.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #polityka
  • 87
@Tarec: a dlaczego uwazasz ze slusznym podejsciem jest stawianie na piedestale pogladow obyczajowych, zmiast gospodarczych? pis nie ma wiele wspolnego z prawicą czy tez konserwatyzmem bo to chrzescijanski socjalizm, czyli wlasnie postepowy twójr a nie konserwatywny.

Zlewanie osi światopoglądowej z gospodarczą to wykręcanie logiki typowe dla skrajnych ignorantów - to wlasnie o Tobie uwazam. Ekonomia dotyka kazdego, a sprawy spoleczne jednych interesuja, a innych nie. Podatki placi kazdy - dlatego po
@liberalnysernik: mam pewne ale... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gombrowicz w Ferdydurkę wyśmiał już postawę postępową dla samego postępu w trafny sposób.
Na dzisiejszej lewicy widzę raczej tempy bieg do progresu. Tak zaślepiony, że w wielu przypadkach może to prowadzić do regresu.
@liberalnysernik w Konstytucji jest zapisane że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny A podobno wara od konstytucji. Do czego potrzebujesz legalizacji związku i czy nie ma innych dróg żeby w jakiś sposób zagwarantować partnerowi takie same prawa Jak ma mąż lub żona i pytam poważnie na przykład jakieś oświadczenie u notariusza? A co do ekspresji seksualności to nawet ta hetero Nie jest przecież publicznie pożądana i tak naprawdę zniesmacza.
@liberalnysernik: kiedyś był tu mirek który bardzo ładnie opisał konserwatyzm pod względem filozoficznym. Niestety tego wpisu nie umiem znaleźć, natomiast nawet na wiki (co jednak wymaga kilku kliknięć w google, więc rozumiem że lepiej być ignorantem) są opisane główne nurty i czym się od siebie różnią.
Dlatego mimo tego że np. nie mam nic przeciwko homomałżeństwom i adopcję przez nich dzieci, dalej mogę uważać się za konserwatystę.
Chyba że mówimy o
No i standard:
- bądź idiotą,
- nie miej pojęcia, czym jest konserwatyzm,
- słowniki są prawackie,
- napisz bzdurę i dostań oklaski od innych idiotów.

Gdyby PiS był konserwatywny to by nie #!$%@?ł takich szopek. PO było i jakoś się to z nimi kulało.
@Wilczek03:

Konserwatyzm zakłada zmiany idące w charakterze ewolucyjnym i z duchem czasu, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycyjnych wartości, ale nie zakłada zmian narzuconych przez WIĘKSZOŚĆ, bo stoi w opozycji do demokracji.


Konserwatyzm angielski to zakłada. Do czego to prowadzi to wystarczy podjechać do Birmingham.

Konserwatyzm kontynentalny europejski uznaje, że pewne zasady są lepsze od innych a społeczeństwo powinno rozumieć hierarchię merytoryki. Konserwatyzm zakłada, że istnieją obiektywne wartości jak wolność która swoją doskonałość
Konserwatyzm jest z gruntu pozbawiony jakiegokolwiek sensu i polega na atakowaniu progresywnych postulatów


@liberalnysernik: Twoja wypowiedź jest bez sensu bo jakby założenia konserwatyzmu nie pozwalały na nowoczesność nie byłoby ciebie lewaku. xD
@Burbazur Żadne prawo, a konserwatywna mentalność w społeczeństwie, która jest równie ograniczająca, co prawo.

@stan-tookie-1 Schetyna i duża część polityków Platformy nie ma nic wspólnego z progresywizmem. Teraz co najwyżej mogę robić takie wrażenie na potrzeby koalicji i własnego elektoratu, który często jest bardziej liberalny od nich.

@ZeromNesse kto mówił o komunizmie?

@YodaMonster Prawo do wolności innych osób nie podlega dyskusji.

@roszej Nie da się tego załatwić. Są w naszym prawie rzeczy,
@liberalnysernik: Równość według lewaków część 2137:
It's OK to be white. < Rasizm
Black live matter. < Należy im się za to że nigdy nie byli niewolnikami i dzięki białym w ogóle żyją.
Ja nie wiem na jakim wy świece wy żyjecie, ale pewnie nigdy nie opuściliście granic polski