Wpis z mikrobloga

Konserwatyzm jest z gruntu pozbawiony jakiegokolwiek sensu i polega na atakowaniu progresywnych postulatów, aby po dłuższym czasie w końcu je zaakceptować. Dokładnie tak było w przypadku nadania kobietom prawa głosu. Obecnie z kolei prawa strona sprzeciwia się równouprawnieniu mniejszości seksualnych, wykorzystując do tego argumentów podobnych do tych używanych przez ich poprzedników sprzeciwiających się równouprawnieniu kobiet. Prawda jest taka, że konserwatyści to ludzie bardziej prymitywni od liberałów, którzy zwyczajnie potrzebują więcej czasu, by dojść do wniosku, że wolność i równość w społeczeństwie nie jest taka zła. Szkoda tylko, że cierpią na tym inni ludzie.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #polityka
  • 87
  • Odpowiedz
@liberalnysernik: Konserwy kojarzą mi się zawsze z tym dowcipem:

Pewna kobieta zawsze obcinała brzegi z kawałka mięsa, zanim włożyła je na patelnię. Obserwujący to przez szereg lat mąż zapytał ją w końcu: "Dlaczego to robisz?" Jej odpowiedź brzmiała:


Pytanie męża zaniepokoiło jednak kobietę, przy najbliższej okazji zapytała więc matkę: "Dlaczego zawsze obcinasz brzegi z kawałka mięsa zanim włożysz go na patelnie?" Odpowiedź brzmiała:


W końcu kobieta zdała to pytanie swojej babce,
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że konserwatyści to ludzie bardziej prymitywni od liberałów

LIBERALNY sernik


@liberalnysernik: Patrzcie na mnie. Jestem mądry, a oni głupi! Taka jest prawda!

W ogóle pisanie, że "konserwatyzm jest z gruntu pozbawiony sensu" jest błędne. To jest przecież wewnętrznie spójna doktryna, nawet jeśli nie jestem jej największym fanem.
  • Odpowiedz
konserwatyzm też jest progresywny ale drogą ewolucji a nie rewolucji, czyli zakłada zmiany w tempie dużo wolniejszym zgodnie ze zmieniającymi obyczajami zgodnie z wolą większości.


@JanekDoe: Bzdury.

Konserwatyzm to właśnie sprzeciw wobec jakichkolwiek zmian. Widzimy to ciągle.
  • Odpowiedz
potrzebują więcej czasu, by dojść do wniosku, że wolność i równość w społeczeństwie nie jest taka zła. Szkoda tylko, że cierpią na tym inni ludzie.

@liberalnysernik: No nic tak nie pomaga dojść do właściwego wniosku, jak dłuższy pobyt w Gułagu.
Gdyby ta lewacka "wolność" i równość rzeczywiście były takie wspaniałe, to nie musieliby mordować dziesiątek milionów sprzeciwiających się ludzi, żeby je siłą wprowadzić. A potem zwalać winę za swoje kretyńskie eksperymenty
  • Odpowiedz
Gdyby ta lewacka "wolność" i równość rzeczywiście były takie wspaniałe, to nie musieliby mordować dziesiątek milionów sprzeciwiających się ludzi, żeby je siłą wprowadzić.


@ibilon: Ani nazizm ani komunizm nie mają wiele wspólnego z liberalizmem.

Prędzej z konserwowym zamordyzmem obecnym od mileniów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sensem konserwatyzmu jest uciskanie jednostki w imię tradycyjnych wartości.


@liberalnysernik: Nie. Znowu pudło. To nie jest sensem konserwatyzmu.

Proponuje ci zmienić podejście do tematu na bardziej poważne, bo jedyne co teraz robisz to podgrzewasz atmosferę sporu prawo vs lewo, bez choćby PRÓBY zrozumienia prawdziwych intencji drugiej strony.
  • Odpowiedz
  • 7
@Burbazur Odbierając mi prawo do zalegalizowania związku i swobodnej ekspresji swojej orientacji seksualnej jak to robią hetero. Chociaż i tak mam szczęście, bo gdybym żył we wcześniejszych czasach, to bym pewnie trafił do więzienia albo szpitala psychiatrycznego.
  • Odpowiedz
Ani nazizm ani komunizm nie mają wiele wspólnego z liberalizmem.

Prędzej z konserwowym zamordyzmem obecnym od mileniów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Pawu1on: Po tej twarzy na końcu nie wiem czy żartujesz i tylko udajesz idiotę, czy to na prawdę, ale w razie gdyby to było na serio, to zwracam uwagę, że zarówno Trzecia Rzesza jak i wszystkie kraje komunistyczne, faszystowskie były i są do dziś najbardziej postępowymi,
  • Odpowiedz
  • 12
Zawsze sie zastanawiam w jaki sposób inne wobec prawa są osoby homoseksualne. Nie ma nigdzie zapisuj w stylu "osoby homoseksualne nie mogą..." Co do związków to hetero też nie mogą wziąć ślubu z osobą tej samej płci nawet jakby bardzo chciały.
  • Odpowiedz
argumentum ad stalinum. Tzw. Slippery slope phallacy.

@lothar: Argumentum ad argumentum ad stalinum, czyli tzw. kompletny brak argumentu.

Nawiasem mówiąc, "phallus" znaczy coś innego, niż się tobie wydaje.
  • Odpowiedz