Wpis z mikrobloga

głównie chcą tego stare baby


@josedra52: i stare dziady, które były w wojsku i uważają, że to najlepszy sposób na wychowanie roszczeniowej młodzieży
(ja byłem ale nie chce przywrócenia)
  • Odpowiedz
@Zara_wracam nie byłem, ale jestem za. Choć oczywiście na całkowicie innych warunkach. Po pierwsze szacunek do żołnierza, za każde choćby najmniejsze objawy fali surowe konsekwencje, włączając w to oficerów, jeśli nie reagują (i nie mówię tu o odwracaniu wzroku). Po drugie służba dla wszystkich łącznie z kobietami. Koniec tego #!$%@?, nie muszą kopać czy dźwigać, ale wieloma rzeczami mogą się zajmować i partycypować w ryzyku. To samo z politykami, jeśli nie pełnią
  • Odpowiedz
@Aster1981: to możesz iść na zawodowego jak ci tak bardzo zależy.

@josedra52 wszyscy ci (zarówno kobiety jak i mężczyźni) co są za poborem powinni iść od razu. Wtedy problem by się rozwiązał. Ten co jest za, dostanie to co chciał, i ten co jest przeciw będzie miał spokój.
  • Odpowiedz
@G06DbT: mowa o koniecznosci budowy duzej rezerwy na wypadek, bardzo prawdopodobnej, wojny z Rosja.
Nie mamy wyjscia, bo Rosja szykuje sie na wieloletnia wojne na wyniszczenie. Jak zaatakuja bedziemy musieli ich pokonac i wytluc. Potrzebna bedzie liczna armia, wielokrotnie liczniejsza niz mamy zawodowa.
  • Odpowiedz
@Aster1981: no ale to kiedy idziesz na przeszkolenie (ponowne przeszkolenie) skoro jesteś taki chętny? Niech wszyscy, co są za, idą na przeszkolenie, wtedy problem sam się rozwiąże.

Czy może lepiej w stylu "niech ktoś"?
  • Odpowiedz
@G06DbT: wtedy jak zostane wezwany. Co to ma do rzeczy? Mowa o rozwiazaniach w skali calego kraju i spoleczenstwa.
Gdzie pislaem ze jestem chetny? Zdecydowanie wolabym by ruskie bandyckie smieci nam nie zagrazaly i nie trzebaby by bylo szykowac sie na wojne. Ale jest inaczej. Trzeba sie dostosowac i jak najlepiej przygotowac, by w razie wojny wytepic to ruskie bandyckie barachlo przy jak najnizszych stratach wlasnych.
  • Odpowiedz
wtedy jak zostane wezwany.


@Aster1981: a nie no, tak to okej, sam z siebie nie pójdziesz, a innych byś wysyłał. Luźno, podoba mi się takie podejście, takie sprawiedliwe.

Gdzie pislaem ze jestem chetny?


@Aster1981: mówisz że to konieczność = jesteś za, czyli chętny.

Trzeba sie dostosowac i jak najlepiej przygotowac


@Aster1981: więc niech wszyscy, co są za poborem, niech się zaczną szkolić, przecież to nie problem, prawda?
  • Odpowiedz
@G06DbT: oczywiscie ze pojde, jak wszyscy ktorzy dostana wezwanie do dalszych szkolen.
Pojda tez mlodsze roczniki na pierwsze szkolenia.

Koniecznosc = Rosja chce nas napasc i wojna z nimi jest bardzo prawdopodobna. Wiemy juz ze bedzie to dlugotrwala i brutalna wojna na wyniszczenie. Ale to juz pisalem.

O tym kogo potrzeba w armii decyduje wojsko. Chetni moga dodatkowo bardziej sie angazowac, w WOT czy niebawem w rezerwe aktywna.

I po raz
  • Odpowiedz
Rosja chce nas napasc i wojna z nimi jest bardzo prawdopodobna


@Aster1981: na 100% tak będzie, bo jak by mogło być inaczej, wykopowy ekspert w końcu tak powiedział.
  • Odpowiedz
  • 7
@wypok_wypok Warunek poboru powinien być jasno określony. Masz mniej niż 2 dzieci, podlegasz mobilizacji. Niezły byłby kwik wielkomiastowych singielek gdyby się okazało, że idą do wojska xD
  • Odpowiedz
@josedra52: byłem i mogę powiedzieć, że obowiązkowy pobór uczy jedynie chlania wódy. karabin to widziałem może dwa razy na oczy, z czego raz strzelałem
  • Odpowiedz