Wpis z mikrobloga

@MetjuMakkoneki Nie popisuj się ignorancją lub marnym trollingiem - katolicy zaczęli traktować Księgę Rodzaju jako zbiór legend odpowiednich dla swoich czasów. Opowieść o Adamie i Ewie uchodzi za taki sam symbol co legenda o Lechu, Czechu i Rusie.
@MetjuMakkoneki: Prowda ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze mi się przypomina jak w Polsce blokują rejestrację kościoła latajacego potwora spaghetti,
bo jak można "wierzyć w coś tak niemożliwego"... odezwali się XD wyznawcy kosmicznego zombie, gadających węży i ludzi z gliny
@bajeron: a dlaczego tak jest? Ponieważ związki wyznaniowe mają konkretne przywileje. Gdyby z istnieniem różnych kultów nie wiązały się korzyści materialne i prawne moglibyśmy rejestrować nieskończoność różnych religii, a w rzeczywistości jakiej żyjemy religia to coś uznaniowego (najczęściej ocenianego przez osobę która jakąś religie wyznaje, tym samym stoi po którejś „stronie”).
@MetjuMakkoneki: nabywa... raczej wybierają za ciebie XD
Ale z tego co pamiętam, to znajoma jest zielonoświątkowcem czy coś, tam dziecko nie musi chodzić do ich kościoła czy tam na spotkania. Dopiero po jakimś wieku może zdecydować czy chce do tej wiary należeć, czy też nie.
Mogę się mylić, ale tak mi to przedstawiła.

To mi się wydaje najbardziej zdrowym podejściem.
@MetjuMakkoneki: LINK na lata 2014 mamy prawie 200 zarejestrowanych religii i związków wyznaniowych, nie wiem ile przybyło, ale z pewnością sporo od tego czasu.
Ponieważ wbrew pozorom, to jest bardzo łatwo takie związki zarejestrować ( ͡° ͜ʖ ͡°)