Wpis z mikrobloga

A to ci niespodziewanka...
https://www.nytimes.com/2019/03/16/business/local-recycling-costs.html

Każdy, kto od lat płaci wywóz śmieci w #gdansk chyba nie jest zaskoczony "odkryciem", że

The recycling companies say they cannot depend on selling used plastic and paper at prices that cover their processing costs, so they are asking #!$%@? to pay significantly more for their recycling services.


Nie trzeba było do tego ruchu Chin, wystarczyło obserwować ceny odbioru śmieci po wprowadzaniu kolejnych poziomów segregacji -- ceny zamiast spadać to rosły.
  • 12
  • Odpowiedz
@Line-Storm:
To czemu im bardziej segregujemy -- tym więcej płacimy, zamiast mniej płacić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak na biznesową logikę: skoro przerzucają część roboty na mnie -- to oni nie mają już tego kosztu, niech się podzielą. IKEA na mnie przerzuca skręcanie mebli, dzięki temu mam taniej niż jak robi to ekipa montażowa.
To raz.

Dwa: posortowane odpady -- to, zgodnie z ich deklaracjami, już nie
  • Odpowiedz
@Polinik: W Gdańsku z tego co specjaliści mówili stara forma segregacji Mokre/Suche wystarczała i wewnętrzna sortownia doskonale sobie radziła z dalszym sortowaniem w większości automatycznym.

Także tutaj się zgadzam, obecna forma to tylko ponad 2x więcej kursów a i tak wszystko leci na sorter na bazie jak wcześniej.
  • Odpowiedz