Wpis z mikrobloga

#f1 #f12018 Mam pytanko trochę noobowe, czy kierowcy uczą się na pamięć gdzie i kiedy który bieg wrzucić, o ile biegów zredukować przed danym zakrętem itp.? Oczywiście, że podczas wyścigu różnie może być, ale mi chodzi o idealną sytuację np. na kwalifikacjach
  • 14
  • Odpowiedz
Myślę, że po przejechaniu n okrążeń robi się to automatycznie. Mam porównanie z grami na PC, które katowałem całe dzieciństwo( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale tak poważnie to tyle okrążeń ile przyjeżdżają w ciągu weekendu wyścigowego wystarczy żeby zapamiętać każdy metr toru.
  • Odpowiedz
@Dorken: @Czesiek_Alf: cośtam grałem w f1 2018, ale niestety nie kupiłem jeszcze kierownicy z prawdziwego zdarzenia dlatego pytam :)
A z onboardów fakycznie widać, że mają wyuczone o ile biegow redukować dokładnie aby mieć najlepsze czasy
  • Odpowiedz
@LM317K: w serialu netflixa o F1 był odcinek z Oconem, tam była scena jak siada do symulatora i robi sobie właśnie taką pamięciówe.
  • Odpowiedz
@LM317K: Takie tory jak są obecnie w kalendarzu mają obcykane idealnie. Długości biegów mają ustawione pod określone miejsca na torze (najważniejsze proste) i gdyby użyli innego biegu, tracili by zbyt wiele czasu. Jeśli chodzi o biegi to właściwie nie mają żadnej dowolności.
Kiedyś jak F1 jeździło po długich trasach, takich jak Nürburgring i Clermont-Ferrand było więcej improwizacji.
  • Odpowiedz
@LM317K: @Czesiek_Alf: @Dorken: @GhostTrick: @andrzejsgala: @m4ko: (wołam wszystkich, może was zaciekawi)

Kierowcy znają to na pamięć. Obudź któregokolwiek w środku nocy i zapytaj, na którym biegu przejeżdża się np. zakręt Tabac w Monako i od razu odpowiedzą Ci, że na 4-5, pewnie zależy od samochodu. Podejrzewam, że przy innych bolidach mógł to być 3 i część na pewno o tym będzie pamiętać.

Nauka toru nie jest
  • Odpowiedz