Wpis z mikrobloga

Jaki cel miałyby elity w ukrywaniu przed nami wiedzy o tym, że Ziemia tak naprawdę jest płaska, a nie okrągła? Czy w ten sposób mają nad nami większą kontrolę? Więcej na nas zarabiają? Jakie korzyści przynosi im utrzymywanie tego w tajemnicy?

No i jakie znaczenie dla płaskoziemców ma czy Ziemia jest płaska, trójkątna czy kij wie jaka? Jaki to ma wpływ na ich życie? Czy mając świadomość, że Ziemia jest płaska, płaci się niższe podatki? Jakie konkretne korzyści płyną z odrzucenia "teorii kulistej Ziemi"?

  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hedage: Wiem, że piszesz, żeby ludzi baitować i się pośmiać i być takim śmiesznym typkiem. Ohoho ohaha.

Płaska czy kwadratowa czy okrągła, każdy niech wierzy w co chce.

Piszesz o zarobkach - zobacz ile pieniędzy wciąga NASA rocznie.

Jakie korzyści z tego czerpią? Gdyby wyszło, że Ziemia jest płaska, wiara w Boga by się umocniła. Ludzie znowu zaczęliby się modlić, starać się żyć w pokoju. Oczywiście nie wszyscy.

Jaki wpływ na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hedage: No mam większe pojęcie bo interesuje się tematem i przeczytałem kilka książek na ten temat. A Ty mając jakąś tam wiedzę ze szkoły, gdzie uczą barany uczone przez baranów i tak w kółko + kilka filmów jakiegoś łosia z YT próbujesz wejść w temat, który Cię przerasta xD Nie obrażam Cię teraz ale weź po prostu skończ szukać atencji bo nie wszystko wygląda tak jak uczyli i uczą w szkołach.
Jaki cel miałyby elity w ukrywaniu przed nami wiedzy o tym, że Ziemia tak naprawdę jest płaska, a nie okrągła? Czy w ten sposób mają nad nami większą kontrolę? Więcej na nas zarabiają? Jakie korzyści przynosi im utrzymywanie tego w tajemnicy?


@Hedage:

Podobnie jak w przypadku wielu innych teorii spiskowych gdy zagłębić się w "teorię" płaskiej ziemii to ta też w pewnym momencie skręca na tory mistyczno-religijne. Wielu zwolenników płaskiej ziemii