Wpis z mikrobloga

mircy to jest normalnie? #!$%@? sobie w #pathofexile, fpsy trace w hui az musialem zmniejszyc ustawienia z FHD na HD xD + tekstury na low, a dalej gierka laguje (przy wejsciu na mape to musze z kilkanascie sekund czekac az mi fpsy sie ureguluja, ale i tak podczas ostrej bitki, przy wejscu do memory lub syndicatu spadaja jak ja #!$%@?.
czy wy tez tak macie, czy to ja cos pokminilem w ustawieniach lapka, lapek z i5-8300H, 8 gb ramu i gtx1050ti
poe stoi na ssd tak jak i system
nie wspomne juz o tym jak laptop przy graniu zaczyna #!$%@? glosno xD ale to chyba normalne w laptopach
tutaj zdjecie z menedzera zadan, akurat tu jest 30%, ale przy mapach skacze do 50-60% zuzycia procka + zuzycie ramu 7 gb
help( ͡° ʖ̯ ͡°)
#laptopy
Pobierz
źródło: comment_LXxIE521dfp5yXPGY8F4zNfVogPLyai9.jpg
  • 6
@Markotee: hm, a to jest normalne ze zuzycie procka jest duze w opor, a grafiki 15-20%?
z tym przegrzewaniem sie to moze byc prawda, ale konstrukcja lapka jest kiepska i nawet podkladka chlodzaca malo co daje, bo wywietrzniki sa umijescowione bardzo blisko ekranu + otwory są małe
@2906518: no niestety, zamiast w końcu napisać w miarę wydajny silnik na miarę chociaż roku 2010, twórcy gry dalej zarzucają graczy nowymi rzeczami, na które i tak mało kto zwraca uwagę. Możesz spróbować wyłączyć dźwięk (całkowicie, opcją --nosound przy starcie), możesz ograniczyć wszystkie aplikacje wykorzystujące dźwięk w tle - niektórym to pomaga.
@2906518: no właśnie ten firefox może kolidować z dźwiękiem. Ludzie robili eksperymenty i wyszło, że bardzo często za problem odpowiada dogrywanie się efektów dźwiękowych.

ps. mam 10 fps :D
@2906518: sprawdź czy masz w ustawieniach windowsa tryb gry włączony, ostatnio z dnia na dzień spadły mi fpsy w apexie z 60 do 20 i pomogły nowe sterowniki do gtxa i zintegrowanej karty. Jak zainstalowałem do gtx'a to nie wystarczyło dopiero po aktualizacji sterowników zintegrowanej pomogło.