Wpis z mikrobloga

@kubik78: ty to się jednej dystrybucji naucz używać, a nie za kompilację się bierzesz. W zastosowaniach domowych nigdy nie było mi to potrzebne. W pracy potrzebowałem skompilować multum razy. Generalnie możliwe przypadki w których potrzeba coś kompilować to gdy nie pasują komuś opcje z jakimi przychodzi kernel od dystrybucji, albo brakuje skompilowanych jakichś driverów, ewentualnie gdy samemu chce się jakiś bug poprawić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiskoler: masochista? jeśli chcesz składać system zainstaluj Archa... dzisiejsze kompy mają na tyle mocy że ręczna kompilacja że stage3, zabawa z flagami, etc nie jest warta zachodu...
@hiperchimera: Ale to nie ja chce kompilować jajko, ja tylko zadałem pytanie dotyczące różnicy pomiędzy gentoo a mintem. I próbowałem uruchomić live gentoo z 2016 roku i nie poszło. Naprawdę ostatnia aktualizacja tej dystrybucji ma trzy lata?
@kubik78: Jak masz i7 7 generacji trochę przypał używać softu pisanego pod Core 2 Duo. Nowsze procesory = nowe instrukcje, inne optymalne rozwiązania. Rekompilacja jądra (jak i każdego softu) może poprawić wydajność systemu, ale wymaga to eksperymentowania z różnymi konfiguracjami.
@Razi91: A #!$%@? man zuzycie cpu w linuxach, bo tam zawsze jest ono niskie do póki nie podłączy się gui.dziś procki mają takie moce obliczeniowe, że nie zwracałbym na to uwagi, linux nie ma z tym problemu.Bardziej chodzi o GPU, a tu rady nie ma.
@wiskoler:
1. Gentoo nie ma instalatora. Jest gdzieś w sieci wersja Live, ale mało kto do niej przywiązuje uwagę, bo tak naprawdę niczym się nie różni od dowolnej innej dystrybucji jeśli chodzi o możliwość instalacji systemu. Samo oprogramowanie na już zainstalowanym systemie jest już bardzo świeże (zazwyczaj są kilka godzin szybsi od Archa).
2. Gentoo się instaluje przede wszystkim dla kontroli nad oprogramowaniem. Co może mieć konkretny powód — tzn. instalujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiskoler: widzisz Gentoo ma bardzo specyficzny system portów (wydajny, prosty, dobry) - kiedyś można było zainstalować Gentoo z Live ale to mija się z celem, nie uzyskasz nic więcej niż że standardowej dystrybucja Pingwina, poza tym wiesz że instalacja np. LibreOffice czy Firefoxa wymaga nieco więcej czasu...

jak już bardzo chcesz delektować się mitycznym "emerge" zainstaluj sobie Linux Sabayon albo CalculateLinux

dzisiaj Gentoo według mnie nadaje się jedynie na serwery lub