•  

@Radek41: ale wiesz, że te strajki są powodem, dla których Francja jest w takiej dupie i może zbankrutować podczas najbliższego kryzysu? Francja aktualnie nie jest w stanie zredukować deficytu (bo nie może obciąć wydatków, a na podwyżkę podatków ludzie nie chcą się zgodzić) czy zwiększyć wzrostu PKB (bo francuskie prawo pracy nie zachęca do inwestycji w tym kraju).

•  

@JakovKarnic: ah te historie o zgniłym zachodzie, o rozpadającej się Anglii i Francji, kocham je
      poza tym to Polska wcale nie jest w dupie i na pewno zredukuje deficyt z piątką kaczyńskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale masz rację - przynajmniej dzięki życiu na poziomie za 1634zł netto zachodnie korporacje mogą inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych i transferować zyski do Francji ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

o rozpadającej się Anglii i Francji, kocham je

@Radek41: Anglia się póki co jeszcze nie rozpada i nie wiem dlaczego miałaby. Co innego UK, tam Szkocja czy Irlandia Północna może zrobić psikusa.
      Francja niby dlaczego miałaby się rozpaść? Nawet w terytoriach za morskich nie ma jakiejś chęci na niepodległość. Co innego jeśli chodzi o bankructwo. Sytuacja Francji nie jest tak zła jak Włoch, ale nadal nie jest za dobra, bo Francja ma ogromny deficyt i nie jest w stanie jego zmniejszyć w przeddzień kryzysu finansowego. Jeśli Francja nie rozpocznie poważnych reform, a Macron nie jest w stanie ich przeprowadzić, to nawet Francja staniu u progu bankructwa. No chyba, że Niemcy się poświęcą i cała UE weźmie odpowiedzialność za dług.

poza tym to Polska wcale nie jest w dupie i na pewno zredukuje deficyt z piątką kaczyńskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Radek41: myślałeś nad leczeniem psychiatrycznym?

mogą inwestować

@Radek41: gdyby tak było to byłoby świetnie. Gospodarka by rosła itd. problem jest taki, że inwestycje wyhamowały, a wzrost budowany jest na konsumpcji. Czeka nas całkiem niezły spadek gospodarczy jak wybuchnie kryzys. Dobrze że mamy mniej więcej zadłużenie nie wysokie. Mogłoby być lepiej, gdyby Polska zaciskała pasa i byłyby pieniądze na pakiety stymulacyjne, no ale co kto lubi. Ile piwa i grillów za 500+ to Polaków.
      Chociaż dużo większym problemem w czasie kryzysu jest wysoki deficyt, jeśli rząd nie będzie miał jaj, żeby wprowadzić potężne cięcia budżetowe w czasie kryzysu, to wtedy będzie słabo.

•  

@JakovKarnic: a p0lska jest w takiej dupie, że nawet bez strajków i kryzysu zbankrutuje

•  

@BotRekrutacyjny: Polska jest w takiej dupie, że przez ostatni kryzys przeszła bez recesji

•  

@Radek41: ale wiesz, że te strajki są powodem, dla których Francja jest w takiej dupie i może zbankrutować podczas najbliższego kryzysu? Francja aktualnie nie jest w stanie zredukować deficytu (bo nie może obciąć wydatków, a na podwyżkę podatków ludzie nie chcą się zgodzić) czy zwiększyć wzrostu PKB (bo francuskie prawo pracy nie zachęca do inwestycji w tym kraju).
      @JakovKarnic: a u nas można by obciąć wydatki, a i tak radośnie się podnosi zajebiście już wysokie podatki, zwiększa wydatki na socjal i prowadzi "grecką" politykę budżetową 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

•  

@Radek41: Hm? Jakie prawo zwalniające z płacenia pensji? O co chodzi?

•  

@Radek41 Francja ma najwyzsze wydatki państwowe w stosunku do PKB a mimo to dług publiczny wynosi prawie 100% PKB. Sami protestujący w swoich postulatach chcą zmniejszenia wydatków publicznych i co za tym idzie podatków. Według badania FIFG z 2010, 80% francuskiej klasy średniej uważa, że „jest za dużo assistant i wiele osób nadużywa świadczeń socjalnych". Wskazuje się, że kumulowanie różnych świadczeń socjalnych może być atrakcyjniejsze niż praca za pensję minimalną.

•  

@Radek41: Ale tu nie chodzi o to, że zostają w tyle względem Polski tylko przegrywają z rozsadniejszymi krajami jak Niemcy, Holandia, Dania.

•  

@Radek41: bo u nas związki zawodowe nie są związane z pracownikami tylko z politykami.

+: Thon
    •  

ah te historie o zgniłym zachodzie, o rozpadającej się Anglii i Francji, kocham je
      poza tym to Polska wcale nie jest w dupie i na pewno zredukuje deficyt z piątką kaczyńskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale masz rację - przynajmniej dzięki życiu na poziomie za 1634zł netto zachodnie korporacje mogą inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych i transferować zyski do Francji ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Radek41: Zarabiasz 1634 netto?

•  

@Radek41:
      wstawaj!
      francuskie muslimy nasrały ci na twój glupi łeb

•  

@Radek41 komu przeszkadza zniesienie obowiązku płacenia za pracę?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (21)

Powiem wam że ostatnio mam coś takiego w życiu, że doceniam takie naprawdę podstawowe rzeczy. Teraz na przykład sobie wzięłam długi prysznic i leżę sobie w ciepłym łóżku i jest super, a pomyślcie że tyle osób na świecie nie ma takiej możliwości, nie ma ciepłej wody w kranie, nie mówiąc o jakiejkolwiek wodzie... Mogliśmy się urodzić w największej dziurze na Ziemi, w jakichś syfiastych Indiach czy po środku jakiejś wiochy w Afryce... Coraz częściej łapie się na tym, że jestem zajebiście wdzięczna, że mam co jeść, że mam gdzie spać, że mogę robić co chcę tak naprawdę, bo tak naprawdę mogło nie być tak super i mogłabym w tym momencie np. spierdalać na drzewo przed wężem, a nie mam tego problemu. pokaż całość

odpowiedzi (37)

• odpowiedzi (10)