Wpis z mikrobloga

@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen: przydatne: czujniki parkowania, elektryczny fotel z pamięcią (super sprawa jak kilka osób jeździ samochodem), do skórzanych foteli mam mieszane uczucia, bo wygląda fajnie, ale w lato tragedia. Aktywne tempomaty też fajna sprawa, jak jeździsz często na autostradach. Bezsensem dla mnie jest kupowanie wielkich panoramicznych szyb dachowych czy nawigacji po 20k, bo i tak wolę korzystać z telefonu. Przydałby się też lepszy system audio od podstawowego. Z wyglądu jakiś fajne felgi
  • Odpowiedz
@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen:
Przydatne, które chcę mieć w następnym aucie:
- ABS, ESP, poduszki, awaryjne hamowanie
- tempomat (także aktywny)
- automatyczna skrzynia biegów
- napęd 4x4
- klima manualna
- webasto
- USB, bluetooth, mirrorlink, carplay
- HUD
- ksenony (albo jakieś jeszcze lepsze światła)

Gadżety, bez których można się obyć, ale ja je lubię:
- kamera cofania
- automatyczne parkowanie
- szklany dach

Zbędne:
- klima automatyczna
- elektryczne siedzenia
-
  • Odpowiedz
@Neoplan: ja sie boję że to pęknie i nie lubię tyle światła w środku xd. Ogólnie +1, mniej chaotycznie napisane niż ja, ale fotel z pamięcią fajny i zawieszenie adaptacyjne bym też brał, oczywiście przy nowym samochodzie, ale tylko przy nowym samochodzie
  • Odpowiedz
@plastkik: mnie w elektrycznym fotelu zawsze wkurza, że on to wszystko przestawia powooooooli :D
Co do szklanego dachu, to jeden z moich najlepszych noclegów w życiu, to jak spaliśmy w aucie i burza była, wiesz jak zajebisty widok? :D
  • Odpowiedz
@Neoplan: u mnie ta niechęć wynika z tego, że z 10 lat temu mój ojciec wymieniał 3 razy szybę czołowa w przeciągu 2 lat. Przez pewien moment jeździłem samochodem z szyberdachem, otworzylem z 3 razy i sie znudziło, może spojrzenie na nocne niebo przez dach panoramiczny zmieni moje zdanie XD
  • Odpowiedz
- klima automatyczna


@Neoplan: ja nie widzę innej klimy niż auto, ustawiona cały rok jedna temperatura i mam #!$%@?. Przy manualnej to ciągle trzeba przestawiać coś...

- grzane siedzenia


@Neoplan: zaparkuj zimą pod supermarketem xD Przydatne w #!$%@?.

- masaże

- adaptacyjne zawieszenie


@Neoplan: nieprzydatne dopóki nie kupisz do swojego auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

podgrzewana przednia szyba to musy have


@niewidzialna_reka_wolnego_rynku: dokładnie, fajny
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Przy automatycznej też trzeba przestawiać siłę czy kierunek nawiewu bo automat ustawia wbrew moim upodobaniom.
W adaptacyjnym zawieszeniu mam 100% czasu ustawione na najbardziej komfortowe, a części eksploatacyjne kosztują więcej. Zatem bezużyteczne.
  • Odpowiedz
@Neoplan: masz coś #!$%@? albo #!$%@? auto xD
Na początku wieje mocniej a później lekko i jest zajebiście. Ja jak zmieniam to w cyklach pór roku temp. a nie w cyklach jak z manualną klimą- wsiadam to na min. temperatura, później cieplej, zimniej i takie wachlowanie co chwilę.
L.....n - @Neoplan: masz coś #!$%@? albo #!$%@? auto xD
Na początku wieje mocniej a ...
  • Odpowiedz