Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, od jakiegoś czasu trapią mnie jakieś problemy z sercem i się zastanawiam co to jest.
Mam tak że mniej więcej raz na tydzień w randomowym czasie w ciągu dnia, kompletnie niezależnie od tego co robię, mam nagłe jedno uderzenie - tąpnięcie serca, zupełnie znikąd. Chwilę później robi mi się bardzo słabo na jakieś 5 sekund i wszystko wraca do normy. Jest to bardzo nieprzyjemne - nie muszę mówić że wpadam wtedy w panikę i boję się że to się powtórzy.

Nic mnie nie boli. Czuję się generalnie dobrze.
Doktor google mnie zawsze sprowadza do zawału gdzie nie pokrywa mi się z żadnych objaw. Kiedyś już mi się to zdarzyło i wtedy poszedłem na EKG które klasycznie nie wykazało absolutnie nic, ponieważ byłem badany gdy wszystko było w porządku.

#serce #medycyna #choroby #pytanie
Pobierz peetee - Hej Mirki, od jakiegoś czasu trapią mnie jakieś problemy z sercem i się zast...
źródło: comment_lt5XIF9Oxj6y5g1vXZ9GYF8QEWgbV1gb.jpg
  • 8
@peetee: To może być odnerwowo. Idź do lekarza pierwszego kontaktu, niech Ci zleci wszelkie podstawowe badania. Jeśli nic z nich nie wyjdzie, to może to być kwestia "głowy". Czym prędzej, tym lepiej, bo potem takie sytuacje + lęk mogą przybierać tylko na sile.
@peetee: Miałem coś podobnego. Na EKG udało sie uchwycić taki moment tąpnięcia. Zaczałem brać Bisocard i był spokój. Badanie krwi było ok więc przyczyna pewnie związana ze stresem a było tego sporo.