Wpis z mikrobloga

@EugeniuszGeniusz: Jeśli miałeś jeszcze jakieś polskie dochody w 2018, to musisz wpisać te duńskie dochody do polskiego PITa za 2018 (ale nie musisz płacić od nich żadnego podatku w Polsce, wystarczy je zadeklarować - podatek już zapłaciłeś).
W Danii zostałeś automatycznie rozliczony i nie musisz robić nic poza dopłatą należnego podatku (chyba, że nie zamierzasz tam wracać, to możesz olać, bo raczej nie mają jak ściągnąć).
@EugeniuszGeniusz: Czytałem historie o studentach z Rumunii czy Polski, którzy brali kredyty studenckie (SU-lån), po studiach wracali do siebie i Dania nie miała żadnych możliwości prawnych, by to wyegzekwować.
Jedyna prosta do zastosowania ulga, o której wiem, to ulga za dojazdy - jeśli miałeś ponad 12km w jedną stronę do pracy z miejsca zamieszkania w Danii, to możesz sobie odliczyć 1,94kr za każdy kilometr dojazdu powyżej tych 12km niezależnie od środka
@EugeniuszGeniusz jeżeli pracowałeś tylko w Danii w danym roku, to przysługuje Ci ulga i możesz zamiast dopłaty zrobić sobie zwrot podatku. Warto iść do jakiegoś biura podatkowego, które to ogarnie. Mi w jednym roku z dopłaty kilku k koron zrobili zwrot 10k bo ponad 75 procent dochodu miałem z Danii.