Wpis z mikrobloga

witam szanownych Paprykarzy Szczecińskich jak również tych z całego świata.
Jako, że moje sadzonki mają już około 2 miesiące i po 3 pary liści właściwych to chyba czas na pierwszy nawóz.
Ponieważ poniżej były różne opinie to mam pytanko co na początek : Azofoska czy Florovit uniwersalny.
Azofoska wydaje się być mocniejsza : N : P : K - 10 - 5,5 - 8 + (B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn)
Florovit : N : P : K - 3,0 : 0,0 : 2,0. Nawóz zawiera także: miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk, wapń, magnez, siarka.

Bardzo proszę o opinię doświadczonych farmerów.

Thank you from the mountain.

#chilihead #papryczki
  • 11
@Horsebeateriusz: ja stosowałem dolistnie z tego co pamiętam dwie czubate łyżeczki na 5L wody.
@eat_me: ja stosowałem tylko zielony, ale Gobi mi dał tipa żeby od czerwca (podczas owocowania) stosować zamiast zielonego czerwony. Ja tego nie zrobiłem bo mi zostało bardzo dużo zielonego, a rośliny rosły fajnie.
@lewtakm: Kristalon Zielony jest na fazę wzrostu i w momencie kiedy roślina powinna już zacząć zawiązywać owoce warto zmienić go na drugi (ja sam mam pomarańczowy), który będzie dostarczał mniej azotu, a więcej potasu. Zasilanie przez cały okres wysokimi dawkami azotu skończy się dużą ładną rośliną, z raczej niewielką ilością owoców, podczas gdy większe dawki potasu pomogą w osiągnięciu większej ilości, smaczniejszych i lepiej wybarwionych owoców. To oczywiście spore uproszczenie, bo