Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa. Android 9 na Mi A1 przy próbach zablokowania bootloadera odmawia posłuszeństwa. Wykonywane kroki po kolei:
1. Odblokowanie bootloadera i rootowanie (z tym ziomeczkiem: https://www.youtube.com/watch?v=HbwVsYQajC0, https://www.youtube.com/watch?v=cBkWUhJiqq8). Wgrane co tam trzeba było (pojedyncze aplikacje).
2. Dane w telefonie zostały wyczyszczone z poziomu menu (przywrócenie do ustawień fabrycznych).
3. Wymieniony wyświetlacz (nie wiem czy zmiana sprzętowa ma tu jakiekolwiek znaczenie).
4. W fastboot komendą "fastboot oem lock" blokuję bootloader - wydaje się, że jest OK do momentu, w którym pojawia się info, że "The system has been destroyed".
5. Fastboot działa, więc szybko "fastboot oem unlock" i system startuje.

Zależy mi na tym, żeby go jednak zablokować, ale mając na szali uceglenie albo zostawienie odblokowanego, wolę jednak to drugie ( ͡º ͜ʖ͡º)


Jakieś porady, Mireczki? Przelecenie go MiFlashem ma sens? Niesie ryzyko?

#bootloader #xiaomi #android
cvbnm - Mirki, jest sprawa. Android 9 na Mi A1 przy próbach zablokowania bootloadera ...

źródło: comment_GFmYLwxg1xSlY81KNrA68GnQlrIKrla5.jpg

Pobierz
  • 13
@cvbnm: Pobierasz na nowo system do swojego modelu.
Instalujesz Odinem przykładowo.

Potem znów rootojesz, tylko uważniej.
Coś musiałeś zepsuć, rootowałem mnóstwo telefonów, jeszcze nie zdarzyło mi się go zbrickować.

Jak masz jak wejść do TWRP Power + Vol Up to możesz go zresetować z tamtego poziomu, jak nie to tylko Odin i wgrywanie czystego systemu
@Deadlyo: > Coś musiałeś zepsuć
MusiałAś. No ewidentnie, inaczej by poszło dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Full wipe z poziomu recovery zablokuje bootloader? Nie zależy mi na żadnych danych, w telefonie i tak nic nie ma.
Staram się jeszcze na szybko poczytać o TWRP.

@LuK1337: Wydaje mi się, że to u mnie przez to dodatkowe czyszczenie. Mnóstwo ludzi pod tutorialem pisze, że ładne im poszło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cvbnm: a czy ci ludzie którym tak super poszło rootowali/modyfikowali system przed blokowaniem bootloadera? Mi się wydaje, że nie bo po zablokowaniu bootloadera automatycznie aktywuje się verity który zablokuje bootowanie zmodyfikowanego systemu.
@cvbnm: Bootloader zablokujesz tylko programem, żaden reset tego nie zrobi.
Przecież musiałaś zrobić Wipe reset przed instalowanie SuperSu.

Zanim instalujesz SuperSu.zip robisz Wipe i Dalvik cache reset, nie blokuje to BL
Na to jest inny sposób, poza tym samo odblokowanie BL to jak odblokowanie ekranu, tyle że komendami.

Zrób totalny reset, może paczka jest uszkodzona, jak uda Ci się włączyć mobilka, to pobierz inną paczkę do instalacji SSU, u mnie też
@LuK1337: Mi udało się zdobyć ( ͜͡ʖ ͡€) SSU zostało wyparte przez jakiś inny program, ale nie pamiętam jaki już
A że SuperSu jest wg. najlepszy to pobrałem właśnie go i instalowałem przez TWRP
@cvbnm: No to kiepsko, ogólnie czyści się pamięć żeby nie wskoczyły błędy nowy-stary system.
Na jedną partycję pewnie walneło 2 systemy, pliki się nadpisały, pomieszały i problem gotowy.

https://en.miui.com/download-333.html
Tutaj masz stockowy ROM, oraz tutka do niego.
Przywróć system do stanu początkowego.

A rootowanie polecam zrobić ręcznie.
Jest trochę srania się z tym, ale to żadna magia.
Wgrywasz poprzez ADB program do wgrywania Roota zwany TWRP (są inne ale ten jest