Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, niedługo kończy mi się okres próbny na stanowisku asystent programisty (PLC). Na ten okres próbny zaproponowali mi 4k brutto, trwało to 3 miesiące. Od początku zostałem zaangażowany w projekt w fazie początkowej gdzie byłem jednym z dwóch programistów, byłem odpowiedzialny za całą wizualizację i sporą część softu. Za około 2 miesiące projekt będzie finalizowany tj. uruchomienie na obiekcie, w którym mam brać udział. Uważam, że odwaliłem kawał dobrej roboty, byłem często chwalony za to w jaki sposób rozwiązywałem problemy. Tutaj rodzi się moje pytanie. Na 99% będą chcieli przedluzyc ze mna umowę, ale zastanawiam się jakie wynagrodzenie zażądać. Celowałem w 4.8-5k brutto, co o tym sądzicie? To moja pierwsza praca.
#automatyka #programowanie #plc #energetyka #pracbaza
  • 19
@Akira, @2pek : no tak, ale niestety obowiązują u nas upublicznione widełki płacowe gdzie około 6k brutto to jest max co jest przewidziane jako podstawa na moje obecne stanowisko. W takiej sytuacji myślę, że mogę zacząć tak od 5.5k-5.8k, bo od razu żądać maxa to wydaje mi się lekko przesadzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Homofobiczny_Czarodziej: co cię interesuje ile mają przewidziane na to stanowisko? To oni mają się wstrzelić w twoje widełki a nie ty w ich, szanujmy się. Uważasz że twoja praca jest warta 4k na rękę? No to takiej się domagasz a to że im się cyferki w wyliczeniach nie zgadzają to już ich problem.
@Homofobiczny_Czarodziej: I myślisz, że po 3 miesiącach taki wymiatacz jesteś? Po takim czasie mogą Ci zapłacić co najwyżej za potencjał, bo doświadczenia nie masz i tyle. Przez trzy miesiące to ledwie liznąłeś temat z wierzchu, bądźmy poważni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na Twoim obecnym stanowisku tj. jakim? Macie jakiś podział na młodszy/stażysta albo jest jeszcze rozróżnienie na starszy? Zawsze można spróbować, ale wydaje mi się dość naiwne
@Wegrzynski są stanowiska asystent, programista i starszy programista. Obecnie mam stanowisko asystenta i na takie też pewnie chcą mnie zatrzymać. Nie twierdzę, że jestem jakimś wymiataczem - po prostu jestem jedną z dwóch osób ogarniajacych co się dzieje od początku do końca w tym projekcie i przy okazji wspoltworzycielem biblioteki, która bardzo usprawnila tworzenie tego jak i przyszłych projektów. Zdaje sobie sprawę, że moje doświadczenie jest zerowe dlatego też starałem się wykazać
@CptLucifer: stycznosc z PLC miałem na studiach - nic wcześniej z tym nie robiłem. Na Twoim miejscu zacząłbym się bawić w jakichś symulatorach i sprawdzać jak co działa, jakies proste programy w ladderze (LAD - drabinkowy język programoania, zbliżony do jednokreskoego schematu). Sam najwięcej pisałem na siemensa dlatego też polecam TIA portal. Moze nie jest to idealne dla poczatkujacego, ale z tym co jest necie powinno Ci sie udac uruchomic przez
Tak to czytam i chyba daję się dymać przez pracodawcę. W lipcu 2018 zaczynałem bez doświadczenia, dostałem 3,5k brutto na rękę. Przez ten czas z pod mojej ręki na uruchomienie poszły 2 maszyny, a teraz czekają mnie remonty dwóch kolejnych (Nie liczę nawet zmian, napraw i korekt w maszynach istniejących) Według tego co tu piszecie powinienem mieć chyba wypłatę dwa razy większą.
@StefanEm: Tylko ze tu jest mowa o asystencie programisty PLC. Ja aktualnie jestem na stanowisku automatyka. Czyli moje obowiązki są o wiele większe, od przygotowania schematów, przez przygotowanie listy sprzętu do zaprogramowania maszyny. No nic jestem murzynem, ale od lipca będę mógł podczas szukania nowej pracy o lepsze stawki poprosić.
@Kazuan: Będziesz murzynem dopóki nie zmieni się Twoja mentalnosć. 3.5k brutto to zarabia jakaś office assistant zajmująca się rozsyłaniem mejli z menu z korpo stołówki, a jej jedyne atuty to ładne zęby i angielski na B2.
Potem czytając na Gowork opinie o konkurencyjnych firmach z branży widzę takie kwiatki jak:
-w jakiejś firmie zajmującej sie uruchomieniami w automotive głównie w Niemczech, młodzi pracownicy otrzymują połowę diety, na całą trzeba sobie zasłużyć.