Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę... gdybym teoretycznie chciał zostać politykiem który postuluje mocna odcięcie kościoła od państwa, ma kompletnie gdzieś wszystkie rzeczy światopoglądowe (w sensie uważa, że powinno to zostać w sferze indywidualnej) ale chce skupić się na ekonomii i możliwości obniżenia podatków, to... pasuję do jakiegoś ugrupowania czy muszę stworzyć nowe?
#polityka #ekonomia
  • 19
  • Odpowiedz
kompletnie gdzieś wszystkie rzeczy światopoglądowe


@SamiS: nie da sie tak. Musisz chociaz zaczac od uznania czegos za legalne lub nielegalne. Chyba ze wszystko legalne, to Korwin
  • Odpowiedz
@Haqim: nie, nie muszę. Mogę zostawić status quo i dojść do tego ewentualnie jak zostanie rozwiązana sprawa gospodarcza i będziemy mieli stabilną nadwyżkę budżetową.
  • Odpowiedz
@Haqim: Światopoglądowych. Status quo światopoglądowo. Najpierw gospodarka, później można zająć się regulacją, a raczej deregulacją światopoglądowych spraw, zgodnie z założeniem oddzielenia zabobonów od prawa.
  • Odpowiedz
@SamiS: PO ignorowalo sprawy swiatopogladowe, balo sie cokolwiek ruszyc. O to mi chodzi. Nie wiem ile masz lat, czy w ogole pamietasz ten okres lub w byles ich wyborca.

Inna sprawa ktora pominales to " odcięcie kościoła od państwa" ktore postulujesz w pierwszym poscie. To jest turbo swiatopogladowe i jakbys tak zrobil to juz jestes bardziej na lewo od PO :)
  • Odpowiedz
@Haqim: Pamiętam, na początku byłem nawet fanem PO.
Odcięcie kościoła to bardziej eliminacja rzeczy światopoglądowych z polityki niż regulacja.
  • Odpowiedz
@SamiS: To nie rozumiesz polskiego spoleczenstwa. Odciecie kosciola od panstwa to w Polsce tak radykalnie lewicowy postulat ze chyba tylko Razem go do tej pory glosno przedstawialo.
  • Odpowiedz
@SamiS: Oczywiscie ze jest, to sa miliardy. I sam Kosciol tez to widzi jako sprawe finansowa. Ale dla spoleczenstwa to 100% ideologia, bo np zabierzesz lekcje religii ze szkoly.
  • Odpowiedz
@Haqim: oczywiście, bo w ogóle nie powinno tam religii być, tak samo jak nie ma mszy w pracy. Szkółki niedzielne przy kościele są od tego.
  • Odpowiedz
@Haqim: Może masz rację. Muszę przemyśleć jak to dobrze zakomunikować. Jedna rzecz to powrót do normalności i świeckie państwo, a druga to zajmowanie się aborcją, małżeństwami jednopłciowymi itp. Ale faktycznie z jednej perspektywy wpada to do jednego worka. Słuszna uwaga.
  • Odpowiedz